1. Головна
  2. Оперативна інформація

До початку вегетації (орієнтовно 1-15 квітня) триває сезон обрізки дерев

Юридичні або фізичні особи/фізичні особи — підприємці, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де розміщуються об’єкти передачі електричної енергії, зобов’язані вживати належних заходів для збереження зазначених об’єктів. У більшості випадків причиною аварійних знеструмлень повітряних ліній електропередачі (далі ЛЕП) є дерева, висаджені в охоронних зонах цих ліній. Дотримання правил та обрізання гілок дерев — один із найпростіших і найдієвіших способів забезпечити безперервний розподіл електричної енергії.

Тому нагадуємо про необхідність дотримуватись вимог Закону України “Про благоустрій”, Правил охорони електричних мереж та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

Охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на таку відстань по горизонталі:

2 метри - до 1 кВ;

10 метрів - 3-20 кВ;

15 метрів - 35 кВ;

20 метрів - 110 кВ;

25 метрів - 150 кВ, 220 кВ;

30 метрів - 330 кВ, 400 кВ, 500 кВ;

40 метрів - 750 кВ.

Видалення аварійно небезпечних дерев та гілок в охоронних та санітарно-захисних зонах повітряних ЛЕП — це одна з важливих робіт, яку здійснюють власники електричних мереж та нехтувати якою є неприпустимо. Традиційно сезон чистки трас триває від 15 жовтня до 15 квітня, адже дерева у цей час “сплять” і обрізка гілля їм не шкодить.

Наголошуємо, що з метою підвищення надійності електропостачання, дотримання вимог техніки безпеки у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній електропередачі, зменшення збитків від стихійних явищ та усунення порушень законодавства в галузі електроенергетики забороняється:

1. Висадка дерев та самовільна забудова в охоронних зонах ліній електропередачі.

2. Спалення сухої трави та очерету, що може привести до вимкнення ліній електропередачі від низової пожежі через іонізоване повітря.

3. Залишати необроблені поля із сухою травою, оскільки пожежонебезпечний період настає у березні-травні при масовому спаленні сухої трави.

Дотримання правил у межах охоронних зон ліній електропередачі — запорука надійного електропостачання.

Нагадуємо, що рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 19.05.2021 №368-1 затверджено Вимоги до утримання та догляду за зеленими насадженнями (дерева, кущі) на території Луцької міської територіальної громади, згідно з якими:

Кронування, топінг чи омолоджувальна обрізка (глибока обрізка зі знищенням скелетних гілок) на території Луцької міської територіальної громади заборонена, (крім виключних випадків п.3.4.4. Вимог).

Формувальна обрізка зелених насаджень здійснюється за рішенням постійної комісії з визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості, на підставі акту обстеження, до 30% крони дерева за один раз.

До проведення робіт з обрізки зелених насаджень загального користування та спеціального призначення допускаються лише кваліфіковані спеціалісти у даній галузі, які мають досвід виконання аналогічних робіт.

Власникам земельних ділянок на яких розміщені зелені насадження санітарну обрізку потрібно проводити щороку протягом вегетаційного періоду, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною.

Видалення зелених насаджень здійснюється на підставі звернення заявника, результатів обстежень (акта) постійної комісії з визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості та за її рішенням, ордера на їх видалення. Якщо роботи не проведені у термін вказаний в ордері, заявник має повторно звернутись за наданням дозволу.

Видалення зелених насаджень на прибудинкових територіях багатоквартирних житлових будинків здійснюється за зверненням управителя будинку, ОСББ, ЖБК, ОСН, які проводять управління будинками, на підставі протоколу загальних зборів мешканців, зі згодою таких намірів понад 50% квартир житлового будинку, за кошти мешканців.

На земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності видалення зелених насаджень здійснюється власником або користувачем земельної ділянки за рішенням власника земельної ділянки.

Спалювати в межах населеного пункту, утворювати звалища, залишати на вулицях чи біля контейнерів для збору твердих побутових відходів зрізане гілля заборонено !

Замовити послугу з вивезення такого типу відходів можна у комунальному підприємстві “Луцькспецкомунтранс” за телефоном 245-527 за окрему оплату, оскільки вартість даної послуги не входить в тариф на вивезення ТПВ та великогабаритних відходів.

Безоплатно зрізане гілля приймають на перероблення у Центрі управління відходами на вул.Трункіна,7, яке необхідно доставити самовивозом.

Слід пам’ятати, що за порушення вимог чинного законодавства України передбачена дисциплінарна, цивільно-правова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

Відділ екології, департамент ЖКГ міської ради