1. Головна
  2. Оперативна інформація

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами

Відповідно до Закону України “Про відходи” (ст.13, ст.17) суб'єктами у сфері поводження з відходами є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, а також підприємства, установи та організації усіх форм власності, діяльність яких пов'язана із поводженням з відходами. Обов'язком суб'єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами є на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються. Інформацію про відходи та пов'язану з ними діяльність, у тому числі про випадки несанкціонованого попадання відходів у навколишнє природне середовище та вжиті щодо цього заходи надавати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.

Щодо декларації про відходи

Суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів (Пзув) становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку до 20 лютого, що настає за звітним, подають декларацію про відходи (далі - декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №118 “Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми”.

Показник загального утворення відходів (Пзув), розраховується за формулою:

Пзув = 5000 х м1 + 500 х м2 + 50 х м3 + 1 х м4,

де м1, м2, м3, м4 – умовні одиниці, значення яких дорівнюють кількості утворених відходів за класами небезпеки (1, 2, 3, 4 класи відповідно).

Декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до Департаменту «Центр надання адміністративних послуг у м.Луцьку» Луцької міської ради.

Також декларацію можна подати через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами.

Подання декларації про відходи через електронну систему значно зменшує кількість затраченого часу, та дозволяє подати її у будь-якому місці та у зручний для суб’єкта господарювання час.

З покроковою інструкцією щодо подачі електронної декларації про відходи можна ознайомитися за посиланням: http://e-eco.gov.ua

Щодо реєстрових карт об’єкта утворення, оброблення чи утилізації відходів

Суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів (Пзув) перевищує 1000 умовних одиниць за рік або обсяг оброблення чи утилізації відходів перевищує 100 тонн на рік повинен мати реєстрову картку об’єкта утворення, оброблення та утилізації відходів, розроблену відповідно до наказу Мінприроди від 17.02.1999 №41 “Про затвердження форми реєстрової картки об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та Інструкції щодо їх складання”. Згідно п.15 Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.1998 № 1360 щорічно власники об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів подають обласним державним адміністраціям дані про зміни у діяльності своїх об’єктів для внесення відповідних змін до реєстрових карт та реєстру.

Щодо паспортів місць видалення відходів

Відповідно до вимог статті 5, 19 Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 №1216 та наказу Мінприроди України від 14.01.1999 №12 (зі змінами) на кожне місце видалення відходів (зберігання відходів понад 2 роки) складається спеціальний паспорт. Паспорти місць видалення відходів щорічно підлягають перегляду за результатами спостережень, контрольних замірів, додаткових робіт тощо та погоджуються обласними державними адміністраціями.

Звертаємось до усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами опрацювати вище зазначені матеріали та привести до вимог чинного законодавства усі необхідні документи.

 

Відділ екології