1. Головна
  2. Оперативна інформація

До відкриття туристичного сезону у Луцьку відбудуться лекції про музику XV століття

До відкриття туристичного сезону у Луцьку відбудуться лекції про музику XV століття

З нагоди відкриття у Луцьку туристичного сезону 2019, та в рамках відзначення 590-ї річниці З'їзду європейських монархів, 19-го травня в Центрі туристичної інформації та послуг відбудуться дві просвітницькі лекції:

о 14.00 - «Музика та музиканти на з'їзді монархів у Луцьку в 1429 році (реконструкція)»,

о 15.00 ‒ «Музичне повсякдення Волині (середина XVI – початок XVII століть)».

У 1429 році у Луцьку відбувся з’їзд європейських монархів, головна ціль якого полягала у тому, аби литовський князь Вітовт міг коронуватися і, таким чином, отримати повний суверенітет для своєї держави. Про участь музикантів у з’їзді збереглося лише одне писемне свідчення, проте, за допомогою інших джерел можна реконструювати і музичний інструментарій, і тип виконуваної музики, а також кількісний та національний склад музикантів.

Луцький з’їзд був організований слугами князя Вітовта і тому логічно припустити, що у ньому брали участь і музиканти литовського князя. Вся наявна інформація про його музикантів походить із двох джерел – рахунків польського короля Владислава ІІ Яґайла та з видаткової книги міста Марієнбург, столиці Тевтонського Ордену. Незважаючи на те, що за період з 1399 до 1427 року змінилося п’ять Великих Магістрів, музичні контакти між Литовським князівством та Тевтонським Орденом не переривалися. Відбувався активний обмін музикантами, князівське подружжя слухало німецьких музикантів у Марієнбурзі, а княжна отримувала у подарунок сучасні рідкісні музичні інструменти.

У з’їзді брав участь ще один правитель з династії Гедеміновичів – кузен князя Вітовта, польський король Владислав ІІ Яґайло. Відомості про його музикантів з великою мірою упевненості можна екстраполювати і на придворних музикантів князя Вітовта. Окрім того, що польський король також народився і виховувався у Литві, він ще й привіз до Кракова власних музикантів, переважна більшість з яких були руського походження. З огляду на це, доцільно припустити, що і князю Вітовту служили руські музиканти.

Лектор – Іван Кузьмінський, кандидат мистецтвознавства, викладач Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

 

Управління туризму та промоції міста