Дошкільнята Луцької територіальної громади вчаться компостувати органічні відходи
Сьогодні у ДНЗ № 6 (директор Надія Салівончик) відбувся захід екологічного спрямування “Країна - це ми!”, присвячений впровадженню природоорієнтованих рішень, а саме компостуванню органічних відходів.
Як свідчать дослідження від 40 до 60% вмісту контейнерів для твердих побутових відходів у містах складає саме органіка. Потрапляючи на полігони у складі суміші різноманітних відходів органіка гниє, розкладається, що призводить до утворення метану (парникового газу) та надзвичайно токсичного фільтрату. Через традиційну практику спалювання людьми бур’янів та опалого листя щороку восени в громаді загострюється ситуація із забрудненням повітря.
З метою навчити дітей з раннього віку правильно поводитись з відходами в Луцькій міській територіальні громаді розпочались заходи з популяризації компостування відходів, як альтернативи їх спалюванню та захороненню на полігонах.
В дошкільному закладі було встановлено вермікомпостер (компостування з використанням черв’яків), який презентувало підприємство ТзОВ “Продтрейдинг” торгова марка “Екосоіл”. Це одне з місцевих підприємств, яке спеціалізується на вермікультурі (вирощуванні каліфорнійських черв’яків) та виготовленні біогумусу.
Вихователі разом з дітьми підготували цікаву та повчальну програму та флешмоб, в рамках якої говорили про компостування, вчились виготовляти компостер власними силами. Під час прогулянки у фруктовому саду, який був закладений до 28 річниці аварії на ЧАЕС на території дитсадка, та вже щедро радує колектив дошкільного закладу відмінними плодами, вихователі розповідали дітям про будову компостера та спосіб переробки органічних відходів компостуванням. Малюки теж взяли участь у закладанні органіки у компостер. Участь дітей з самого раннього віку у різноманітних природоорієнтованих заходах, виховання у них відповідального ставлення до природи, набуття навичок правильного поводження з відходами є запорукою збереження довкілля та запобігання погіршенню екологічної ситуації як у нашій громаді, так і в Україні в цілому.
Незабаром спеціальні компостери для роздільного збору та переробки у гумус органічних відходів (кухонних залишків, скошеної трави, опалого листя, квітів та бур’янів) будуть встановлені ще у 20-ти дошкільних закладах нашої громади.
Відділ екології