1. Головна
  2. Оперативна інформація

Досвід залучення грантових коштів у розвиток Луцька представлено на заходах у Полтаві

Досвід залучення грантових коштів у розвиток Луцька  представлено на заходах у Полтаві

14-15 травня місто Полтава приймало заходи, спрямовані на обговорення інструментів для розвитку українських міст, які пропонують міжнародні партнери. Від Луцької міської ради участь у заходах взяла заступник начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності, начальник відділу міжнародних зв’язків Анна Вінцюк.

 

14 травня у Полтаві відбувся Четвертий круглий стіл муніципальних німецько-українських партнерств, організований некомерційним ТОВ "Engagement Global"/ Сервісною службою "Міста в єдиному світі". Захід зібрав близько 50 учасників — представників українських міст та регіонів, які підтримують побратимські відносини з містами та районами Німеччини.

 

Під час заходу було презентовано зміни у проекті "Муніципальні партнерства з містами України", а також нові умови фінансування у рамках Фонду малих проектів. Тренінгова частина заходу включала роботу в групах, зокрема у форматах: "Світове кафе", "Жива бібліотека". 4 представники від міст Луцьк, Трускавець, Запоріжжя, Канів виконали роль "живих книг" та презентували успішні приклади співпраці українських та німецьких громад відповідно до тематик: навколишнє середовище, місцевий розвиток: стратегічне планування, енергоефективність, добре місцеве врядування. Анна Вінцюк представила проект "Екологічна дружба понад кордонами", який Луцьк реалізував спільно з партнерським краєм Ліппе (ФРН).

Учасники заходу обговорили також виклики та переваги партнерської співпраці, фактори успішної роботи з німецькими партнерами.

15 травня Анна Вінцюк взяла участь у Першому міжнародному форумі інтегрованого розвитку міст на тему: «Планування та фінансування міської інфраструктури». Захід організовано Полтавською міською радою та німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Форум відвідали понад 200 осіб, зокрема представники 80 муніципалітетів із 21 області України, експерти GIZ, міжнародних фінансових інституцій.

Під час форуму відбулись виступи та презентації міжнародних фахівців з інтегрованого розвитку, представників Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Досвідом розвитку міської інфраструктури поділились представники міст-учасників форуму, консалтингових компаній.

 

Окрім цього, у програмі заходу відбулась робота в чотирьох секціях:

• Інфраструктура нової економіки та ревіталізація занедбаних промислових зон;

• Соціальна інфраструктура. Якісне житлове середовище. Рекреаційна інфраструктура;

• Синьо-зелена інфраструктура міст. Адаптація до кліматичних змін;

• Транспортна інфраструктура. Плани сталої мобільності.

У секції “Транспортна інфраструктура. Плани сталої мобільності” Анна Вінцюк розповіла про можливості покращити транспортну та дорожню інфраструктуру міста через залучення грантових коштів. Вона презентувала проекти: “Покращення транскордонної та дорожньої інфраструктури Хелма та Луцька” та “Використання екологічних і розумних технологій у системі громадського транспорту міста Луцька”, які будуть впроваджені Луцьком спільно з побратимами — містом Хелм (Республіка Польща) та краєм Ліппе (ФРН) відповідно.

 

Заходи у місті Полтава стали гарною платформою для обміну досвідом, цікавих дискусій, розвитку ідей для впровадження проектів.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності