Екологічна акція у комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад №8 »
З нагоди відзначення Всесвітнього дня біорізноманіття, реагуючи на кліматичні зміни та загрозливу екологічну ситуацію, яка склалась через екоцид заподіяний військовими діями в Україні, 7 червня 2023 року педагогічним колективом дошкільного навчального закладу №8 Луцької міської ради (директор Людмила Смаль) за підтримки та тісної співпраці департаменту освіти та відділу екології міської ради втілено ідею створення на території садка гармонійного природного середовища, пристосованого до загроз та викликів сучасного світу. Участь у заході взяли директор департаменту освіти Віталій Бондар, начальник відділу екології міської ради Оксана Лисак, директори закладів освіти, батьки та вихованці закладу.
Дошкільнята декламували вірші та розповідали про своє відношення до природи, Мавка лісова відкрила малюкам стежину до куточка лісу, створеного на території садочка та розповіла про правила поведінки у лісі.
Для цього були виготовлені спеціальні інформаційні стенди. Для лісових мешканців у садочку встановили хатинку для їжаків та навчили дітей чим можна підгодовувати диких тварин, та яка наша їжа для них шкідлива. Познайомились малюки із дикими бджолами осміями, для яких педагоги виготовили спеціальні хатинки під час навчальних тренінгів, проведених Волинським обласним еколого-натуралістичним центром взимку цього року.
Для урізноманітнення видового складу лісового куточка діти спільно з батьками та педагогами висадили кущі ліщини, плоди якої стануть у майбутньому кормом для білочок, які теж живуть поруч з людиною у дуплах старих дерев на території закладу.
Вперше на території дошкільного навчального закладу створено газони з різнотрав’я або квіткові луки. Через QR код на табличці поруч і батьки, і педагоги можуть ознайомитись з технологією створення таких газонів, їх значенням у збережені біорізноманіття та позитивній ролі для адаптації до кліматичних змін.
Крім того, на території закладу в ході підготовки до акції створено декілька десятків квіткових локацій: це і клумби з багаторічних квітів, і виносне озеленення, і куточок лікарських трав. На майданчиках кожної з груп малюки разом з вихователями вирощують городину. Флористичне біологічне різноманіття на території закладу представлене 14 видами дерев, 19 видами кущів та 48 видами квіткових та трав’янистих рослин. Є серед них і високодекоративні рослини.
Символічно жінки-педагоги закладу, чоловіки яких сьогодні захищають свободу та цілісність нашої держави на передовій висадили “Дерево миру” магнолію, прийнявши естафету безстрокової акції “Посади дерево миру”.
На завершення заходу пані Господиня розповіла дітям та гостям свята про користь та властивості самих звичайних рослин, які відомі дітям та які ми зустрічаємо у лісі, на лугу, у полі, а також пригостила всіх присутніх духмяним чаєм з різнотрав’я. Вуличний павільйон прикрасили у стилі Зелених свят, які відбулись напередодні, пов’язуючи знання про вікові традиції Українського народу, народну мудрість, цілісність та гармонію природи.
Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.
Збереження навколишнього середовища, гуманне ставлення до тварин, раціональне використання природних багатств – це в першу чергу ознаки цивілізованого суспільства, це є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації та стратегічний напрямок діяльності міської ради та комунальних закладів освіти.
Відділ екології міської ради