Міський голова Ігор Поліщук зустрівся з представниками Посольства Швейцарії в Україні та МБО “Фонд Східна Європа”
Сьогодні до нашого міста завітали представники Посольства Швейцарії в Україні та МБО “Фонд Східна Європа”. Зокрема, це заступниця директора з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сімон Троллер, старша координаторка проєктів Посольства Швейцарії в Україні Ілона Постемська, президент МБО “Фонд Східна Європа” Віктор Лях, керівниця Програми EGAP Олена Саєнко, національний координатор з впровадження інструментів е-урядування у регіонах Програми EGAP Сергій Гунько, регіональна координаторка Програми EGAP у Волинській області Оксана Киричук.
Привітав гостей у Луцьку міський голова Ігор Поліщук. “Дякую за вашу увагу до нашого міста, за плідну співпрацю, особливо у такий важкий для країни час, адже саме завдяки цьому стала можливою реалізація численних проєктів у Луцькій громаді. Мова йде й про впровадження Єдиної системи місцевих петицій, встановлення сонячних панелей на приміщенні ЦНАПу, що забезпечує енергетичну незалежність, придбання необхідного обладнання для надання адміністративних послуг у сфері оформлення біометричних документів. Реалізація цих проєктів принесла багато позитивних змін, які ми усі можемо бачити, надає людям більшу гнучкість та мобільність”, - сказав Ігор Поліщук
Заступниця директора з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сімон Троллер подякувала міському голові за гостинність та зазначила, що приємно вражена як працює система адміністрування та наскільки вона орієнтована на сервіс та клієнтів. За її словами, впровадження системи єДемократія є важливим та сміливим кроком. Вона зазначила, що такі візити показують важливість роботи з громадами та доводять необхідність продовжувати розвивати цю сферу й співпрацювати надалі.
У рамках робочого візиту гості відвідали Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку, де директор установи Лариса Карп’як представила роботу та досягнення очолюваної нею установи за 10 років роботи. Вона наголосила, що з впевненістю можна сказати, що наш ЦНАП є одним з лідерів в Україні за якістю надання послуг та впровадженню цифровізації. Лариса Карп’як детально розповіла про роботу кожного відділу, які послуги вони надають та які інновації в роботі уже впроваджені.
Варто зауважити, що щоденно ЦНАП відвідує понад 1500 громадян, кожному з яких надаються якісні послуги за їх запитом. Січень та лютий 2024 встановили рекорд, адже до установи звернулася найбільша кількість відвідувачів за усі 10 років роботи — 25 тисяч. Актуальною зараз стала опція “єВідновлення” - отримання грошової компенсації для відновлення зруйнованого та пошкодженого житла внаслідок російської агресії.
Також обговорено й стан реалізації проєктів у Луцькій міській територіальній громаді у рамках швейцарсько-української Програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)”.
Заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич зазначив, що уже багато років у Луцьку налагоджена тісна та конструктивна співпраця з “Фондом Східна Європа”. “Хочу подякувати Віктору Ляху – президенту МБО “Фонд Східна Європа”, за роботу та підтримку. Наш ЦНАП є одним з найкращих в Україні. Лариса Карп’як — це провідний фахівець, яка є учасником нарад на рівні Кабінету Міністрів та різноманітних організацій, де враховують її голос. Ми вважаємо, що досягли такого високого рівня саме завдяки підтримці “Фонду Східна Європа”, програмі EGAP та Посольству Швейцарії в Україні. Особливо вдячні за співпрацю у воєнний час, адже саме зараз вона є нагальною та важливою. Сподіваюся на подальшу результативну роботу на користь нашої громади та України”, - зазначив Юрій Вербич.
У рамках зустрічі учасники зустрічі ознайомилися з доповідями та презентаціями щодо впровадження цифровізації у Луцьку, які представили директор департаменту ЦНАП Лариса Карп’як, заступник директора департаменту економічної політики Сергій Омельчук, начальник управління інформаційно-комунікаційних технологій Олександр Король. Зокрема, у рамках співпраці з Програмою EGAP у Луцькій територіальній громаді було реалізовано ряд проєктів:
використання платформи Е-dem під час проведення голосувань за проєкти громадського бюджету та місцеві петиції;
впровадження комплексної послуги є-Малятко;
встановлення сонячних панелей для забезпечення енергонезалежності адміністративного приміщення департаменту «ЦНАП у м. Луцьку»;
придбання спеціалізованого обладнання для філії департаменту «ЦНАП у м. Луцьку» з метою надання адміністративних послуг у сфері оформлення біометричних документів.
Довідково: Програма EGAP «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» реалізувалася протягом 2015–2023 років Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Швейцарії через Швейцарське агентство розвитку та співробітництва (SDC). Цільовими регіонами були Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська області.
Робота тривала за двома ключовими компонентами: розвиток електронних послуг та електронної демократії як на національному рівні, так і в регіонах України (або на рівні громад).
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)