Гаряча лінія «Телефону Довіри»
18 травня 2017 року в управлінні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради працювала гаряча лінія «Телефону Довіри» (716 772) на тему: «Безпека використання Інтернет-простору та запобігання самогубств серед підлітків».
У нашому суспільстві проблема самогубств серед підлітків та молоді виступає однією з нагальних. Підлітковий вік представляє для дітей глобальну проблему, поратися з якою може не кожен. Як результат - підліткам легше і простіше покінчити життя самогубством, ніж вирішувати проблему будь-яким способом.
Жахливим є і те, що в Україні все частіше чути про "групи смерті", адміністратори яких свідомо доводять підлітків до самогубства. Тільки за попередніми підрахунками українських правоохоронців, близько 13 тисяч дітей від 12 до 16 років на даний момент є учасниками суїцидальних груп в соціальних мережах. Таким чином батькам, педагогам, лікарям, спеціалістам служб, які працюють з дітьми, необхідно постійно стежити за будь-якими підозрілими змінами в поведінці і настроях молодих людей, проводити профілактичну роботу.
Актуальність проблеми, збільшення суїцидальних проявів та необхідність проведення профілактичної роботи серед підлітків та молоді зумовила вибір теми гарячої лінії «Телефону Довіри».
Упродовж двох годин на г»арячу лінію» надійшло 12 дзвінків від лучан. Людей цікавило, як розпізнати суїцидальні нахили в дитини, як допомогти дитині при складних взаємовідносинах з однокласниками, як допомогти дитині пережити стрес після розлучення батьків, за який період часу відбудеться повне блокування соціальних мереж “Вконтакті” та “Однокласники”, як бути, коли дитина інтернет-залежна та почала відставати у навчанні, засоби контролю діяльності інтернет-клубів, перелік організацій, що працюють з дітьми, куди можна звернутись за консультацією, залежність дітей від гаджетів через відсутність уваги та контролю з боку батьків та ін.
Консультації надавали фахівці:
- Федоренко Раїса Петрівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності СНУ ім.. Лесі Українки;
- Солтис Андрій Михайлович – старший інспектор з особливих доручень Відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області;
- Матвійчук Ольга Степанівна – завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи управління освіти Луцької міської ради;
- Шульган Федір Пилипович – начальник служби у справах дітей Луцької міської ради;
- Солоненко Олена Олександрівна – завідувач відділення «Клініка дружня до молоді» КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка».
Довідково: “Телефон Довіри” управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради – 716 772 – працює з понеділка по четвер з 8.30 до 17.30, п'ятниця - з 8.30 – до 16.15. За цим номером можна безкоштовно отримати консультації психолога, педагога та юриста.
УСССДМ