«Гендерна нерівність в українському суспільстві»
Подискутувати на цю тему можна буде завтра, 28 жовтня 2011 року, о 15.00 у приміщенні факультету психології Волинського національного університету ім. Лесі Українки (вул. Потапова, 9, ауд. 112) під час інтерактивного заходу «Жива бібліотека». Також запланований перегляд відеофільму.
Запрошена «жива книга»: Ярош Оксана – голова Волинської обласної громадської організації «Гендерний центр».
«Жива бібліотека» проводиться Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Волинським прес-клубом у рамках ІІІ-тьої щорічної «Школи громадського активіста: волонтерська платформа» та «Школи волонтерів» за підтримки факультету психології ВНУ ім. Лесі Українки.
«Жива бібліотека» відкрита для усіх бажаючих. У рамках цього проекту заплановано ряд тем, спрямованих на підвищення знань студентства, волонтерів, громадських діячів, педагогів з соціально-психологічної тематики. Формат «Живої бібліотеки» передбачає передачу практичного досвіду експертами.
Цікавий факт: чоловіки вважають, що гендерної проблеми в Україні немає. Жінки ж думають навпаки. Але статистика говорить ось про що: більшість населення України (54 відсотка) – жінки. У той же час Україна займає 117 місце у світі по представництву жінок у політиці серед 134 країн. 98.6% жінок серед працівників дошкільних закладів, 84,5 % – в середніх школах. Загалом, жінки працюють у соціально важливих, але низько оплачуваних державних секторах – соціальному, освітньому, медичному. Серед державних службовців в Україні жінок – 73 відсотка. Аналізуючи розподіл жінок і чоловіків на керівних посадах за категоріями, спостерігаємо різке зменшення кількості жінок із зростанням категорії посади з 65 відсотків на посадах найнижчої шостої категорії, до лише 9 відсотків – на посадах першої. В органах законодавчої влади жінки становлять 5 відсотків, серед керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади – 7 відсотків.
Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді