1. Головна
  2. Оперативна інформація

Гендерний бюджет у місті Луцьку

Гендерний бюджет у місті Луцьку

       27 лютого у міській раді відбулась презентація проекту «Ґендерне бюджетування на місцевому рівні», який реалізується за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

       Метою проекту є вироблення конкретних рекомендацій та надання дієвих інструментів щодо включення гендерної складової в бюджетні процеси на місцевому рівні.

       Захід відбувся за участю Луцького міського голови Миколи Романюка, його заступника – Василя Байцима, Оксани Ярош – контактної особи по проекту «Гендерне бюджетування» у місті Луцьку.

       Представляли проект: Олена Давліканова – представник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Тетяна Іваніна – експерт проекту Фонду ім. Фрідріха Еберта «Гендерне бюджетування».

       У своєму вітальному слові міський голова Микола Романюк зазначив: «Це цікава та хороша справа, яка іде від усього серця. Дякуємо, що наше місто є в цьому проекті, і ми зробимо усе можливе, щоб надалі співпрацювати».

       Відбулось і урочисте підписання Меморандуму про співпрацю в рамках проекту між Луцькою міською радою і  Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

       Олена Давліканова розповіла, що Фонд здійснює свою діяльність, щоб сприяти політичному оновленню соціальної демократії, посилити участь громадськості у політичному житті та єднанні суспільства, встановити справедливий економічний  та соціальний порядок, сприяти поглибленню діалогу між профспілками і політикою.

       Варто відзначити, що відділення Фонду працюють у понад 100 країнах світу та в 2012 р. Проект «Ґендерне бюджетування на місцевому рівні» реалізовуватиметься в 4 регіонах України. Партнерами проекту є міські ради м. Луцька, м. Житомира, м. Чугуєва (Харківська обл.), м. Комсомольська (Полтавська обл.).

       У другій частині засідання було представлено основні цілі та завдання проекту. Разом з партнерами Фонд пропонує  нові ідеї та втілює їх в життя в рамках заходів, орієнтованих на перспективу. А перспектива така: «Для розвитку гармонійного та справедливого суспільства необхідне врахування  і соціально-економічного розвитку гендерної складової . Якісна просвітницька діяльність, довіра та взаємопорозуміння з суспільством здатне призвести до позитивних зрушень».

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 720665)