1. Головна
  2. Оперативна інформація

Громадськість міста обговорила доцільність змін у складі виконавчого комітету

   Сьогодні у залі засідань міської ради відбувся круглий стіл на тему «Яким повинен бути виконавчий комітет Луцької міської ради», під час якого обговорювали доцільність змін у складі виконавчого комітету міської ради. Участь у заході взяли Луцький міський голова Микола Романюк, представники «Правого сектору», «Автомайдану», «Самооборони», Громадського сектора  Волині, депутати міської ради та представники інших громадських організацій.

    Головуючий круглого столу Михайло Наход, голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу відзначив позитивом те, що обговорення такого питання у нашому місті відбувається вперше за участю громадськості. Він запропонував кожному із  представників громадських організацій висловити свої пропозиції.

   Андрій Осіпов, експерт Інституту політичної освіти, депутат міської ради представив присутнім своє бачення формування виконавчого комітету. На його думку, кількісний склад виконкому необхідно змінити. «57% має складати громадськість, 7 % - контроль депутатів через секретаря міської ради та 36% - міський голова і його заступники, – зазначив він.

    Не з усіма положеннями промовця погодився депутат міської ради, представник «Правого сектору» Павло Данильчук. Він висловив думку, що представників громадськості має бути у складі виконавчого комітету якнайбільше. Підтримав його позицію представник «Самооборони» Богдан Климчук.

   Ігор Алєксєєв, заступник голови Волинської обласної організації партії «УДАР» зазначив, що пропозиції Андрія Осіпова – це суб’єктивна думка депутата: «В країні і так багато проблем, а це - бажання однієї людини. Це називається маніпулювання громадською думкою».

    Оксана Ярош, представник Громадського сектора, зауважила, що оновлення виконкому активними членами громадськості дозволить покращити його роботу та збільшить рівень довіри лучан до влади.

   Висловив свою думку голова громадської ради при міському голові Петро Верзун: «Всі ми представники громадськості. Міську раду обирали виборці, які відповідно наділили її представників певним відсотком довіри. Міського голову обирали лучани, й він представляє їх інтереси. Звичайно, ситуація в країні змінилася, але чи зверталась громадськість до міського голови щодо укомплектації виконкому? Сьогодні ми лише «оголили» проблему».

    Депутат міської ради Сергій Григоренко від фракції «Батьківщина» наголосив, що категорично проти розпуску виконкому, адже це призведе до деструктиву в роботі. «Можна внести зміни в персональний склад. Ми за діалог, але ніхто не має права ставити ультиматум», - зазначив він.

   Деякі з присутніх не погоджувались, що членами виконавчого комітету є підприємці Віктор Чорнуха, Володимир Гунчик. Депутат міської ради Микола Яручик на цю позицію зауважив, що підприємства, які очолюють названі керівники, є серед найбільших бюджетоутворюючих підприємств.

    Також свої думки висловили  депутати Андрій Козюра, Євгеній Ткачук, Анатолій Пархом’юк.

   Представник громадськості Сергій Рубчев як альтернативу запропонував створити структуру на кшталт «Народний контроль».

   Після тривалого обговорення всі зійшлися на тому, що необхідно внести зміни у кількісний склад виконавчого комітету, при цьому його робота має бути ефективною. Богдана Стельмах, заступник голови правління Волинського прес-клубу, громадська діячка, запропонувала, аби громадськість визначила певні критерії для людей, які мають бути у складі виконавчого комітету, а потім обговорювати конкретні кандидатури та їх відповідність.

    Дискутували учасники круглого столу стосовно й механізму обрання кандидатур до складу виконкому.

   Депутат Роман Романюк на це зауважив, що принцип вже прописаний у Законі України «Про місцеве самоврядування». «Рада затверджує склад виконавчого комітету», - зауважив він й звернувся до громадськості, аби вони надавали конкретні пропозиції міському голові, адже він несе відповідальність за формування виконавчого комітету.

    Луцький міський голова Микола Романюк висловив вдячність присутнім за їх активну громадську позицію. Він пояснив присутнім, що заступники міського голови входять до складу виконкому відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування». «Міська рада та виконавчий комітет ставили перед собою завдання працювати максимально прозоро», - зазначив він.  У підтвердження поінформував учасників круглого столу, що «всі проекти рішень сесій міської ради, виконавчого комітету розміщені на офіційному сайті міської ради, аби громада міста мала можливість попередньо побачити рішення, які приймаються у міській раді».

    «Засідання сесій міської ради та виконавчого комітету транслюються у режимі on-line. Всі дані про зарплати, нерухомість, майно опубліковані на сайті міської ради. Є хороший проект «Відрите місто», на якому лучани можуть повідомити про проблеми. Також служба «15-80» щоранку надає зведені дані щодо звернень, які надійшли від лучан. Під час оперативних нарад також розглядається хід виконання цих звернень», - зазначив він.

   Щодо залучення громадськості до діяльності міської ради, то Микола Романюк зауважив, що при міському голові функціонує громадська рада, до складу якої входять ті ж представники громадськості міста.

    Стосовно корупції наголосив, що «з корупцією не треба боротися, а створювати такі умови, аби її не було».

    Нагадав й про те, що задля відкритості та прозорості у наданні адміністративних послуг у м. Луцьку функціонує Центр надання адміністративних послуг.

   Щодо складу виконавчих комітетів, навів приклади м. Льовова та Тернополя, де 5 та 10 членів виконкому відповідно. Від цього міста не стають менш успішними.

    Микола Романюк висловив пропозиції, що, враховуючи побажання громадськості, можна збільшити склад виконавчого комітету міської ради до п’ятнадцяти людей, й звернувся до присутніх, аби вони надали пропозиції по конкретних кандидатурах. Відповідний проект рішення буде розглянуто під час сесії міської ради.

     Пізніше міський голова Микола Романюк на своїй сторінці у «Фейсбук»  звернувся до громадських діячів із проханням надати йому 21 березня до 16-ої години пропозиції по 4 кандидатурах, які вони хочуть бачити у складі виконкому Луцької міської ради.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

    (777904, 777946, 724727, 720665)