Гендерна рівність у контексті децентралізації: до Луцька завітала керівник проєкту ООН
Сьогодні, 6 грудня, до Луцька завітала Нургуль Асильбекова - керівник проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні». Вона зустрілась із заступником міського голови Іриною Чебелюк та керівниками структурних підрозділів Луцької міської ради.
Обговорили підсумки проєкту, який мав на меті підвищити увагу громади до питань соціально-економічного розвитку, заснованого на дотриманні прав людини. Присутні обмінялися думками, накреслили плани спільної роботи на 2023 рік. Нургуль Асильбекова висловила сподівання, що прийдешній рік для України буде куди вдаліший за попередній.
Втім, зважаючи на фактор воєнного часу, вимагати максимуму не приходиться.
Обмеженість фінансування муніципалітетами окремих статей, мобілізація, приток у громаду внутрішньо переміщених осіб та часті перебої з постачанням електроенергії - вносять свої корективи. Так, безперечно, жінки з числа ВПО могли б взяти на себе в дечому роль лідерів, однак на це потрібен час. Потрібен певний етап психологічної соціалізації і він наразі триває, - підсумувала керівник проекту ООН.
Та все ж, як розвивати жіночу ініціативність і як представницям слабкої статі бути почутими в контексті реформи децентралізації? На цю тему у Луцьку дискутують чимало. За словами заступника міського голови Ірини Чебелюк, в громаді з приводу цього відбуваються форуми, круглі столи, зустрічі, де моделюються ситуації, вивчаються потреби, розробляються нові стратегічні та програмні документи, оновлюються гендерні профілі.
На завершення зустрічі сторони пообіцяли і надалі підтримувати комунікацію й втілювати свої рішення в конкретні плани. А наскільки глобальними вони будуть, погодилися, залежатиме від ситуації на фронті.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)