1. Головна
  2. Оперативна інформація

Григорій Пустовіт: “Якщо є симптоми будь-якого респіраторного захворювання, не ходіть на роботу та в людні місця, щоб не переносити інфекцію”

В Україні зафіксовано широке географічне поширення грипу та ГРВІ. Інтенсивний показник захворюваності перевищив епідемічний поріг на 43%. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я міської ради Володимир Лотвін під час оперативної наради.

В Луцьку продовжується ріст захворюваності. Інтенсивний показник вищий епідпорогу на 30%. Найбільший ріст відбувся у віковій групі від 5 до 14 років та серед дорослого населення. Впродовж останнього тижня захворіло 3253 особи, що на 583 більше ніж попереднього, з числа хворих 1985 – це діти до 17 років.

З початку року у місті зареєстровано 36 випадків грипу. Лабораторно підтверджені 13 - з них один випадок грип типу В, 12 випадків грип типу А(Н1), інші випадки підтверджені клінічно. Кількість госпіталізованих у обласну інфекційну лікарню з діагнозом ГРВІ становить 116 осіб - з них 42 дорослих, 74 дитини, з грипом 11 осіб – 2 дорослих, 9 дітей.

Зареєстровано один летальний випадок від ускладнень грипу типу А(Н1) pdm09. Померла 49-ти річна лучанка, у якої діагностовано двобічну пневмонію.

З 1 по 13 лютого припинено навчання у всіх загальноосвітніх закладах Луцька та закладах позашкільної освіти. Однак карантин можуть продовжити. Зараз у школах збирають інформацію щодо кількості хворих дітей, які перебувають вдома. Відповідно до цих даних, буде прийнято рішення.

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт наголосив, що необхідно діяти відповідно до вимог нормативних документів: “Але якщо ми перейшли епідпоріг, то карантин однозначно повинен продовжуватися, тому що це діти, і ми не повинні піддавати ризику їхнє здоров’я”.

У свою чергу, Володимир Лотвін розповів, що в разі дотримання простих правил, шанси вберегтися від захворювання виростають в рази. Для цього необхідно уникати близького контакту, намагатися якнайменше перебувати поряд із людьми, котрі хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо ж ви вже захворіли, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

“Захворіли — лишайтеся вдома. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції. Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим. Мийте руки. Часте миття допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі. Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очищуйте та дезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтесь вдома або на роботі. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води, повноцінно харчуйтеся”, - наголосив начальник управління охорони здоров’я міської ради. І додав: “Основний профілактичний засіб - вакцинація від грипу. Вакцинуватися можна за 1 місяць - 2 тижні до початку епідсезону та упродовж всього сезону”.

Григорій Пустовіт звернувся до лучан: “Якщо є симптоми будь-якого респіраторного захворювання, не ходіть на роботу та в людні місця, щоб не переносити інфекцію. Якщо відчули, що захворіли — лікуйтеся, тому що є ускладнення, є багато проблем. Краще пролікуйтесь на п’ять днів довше, ніж ви вийдете раніше та матимете ускладнення”.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)