Як працює сьогодні Центр реабілітації учасників бойових дій у Луцьку
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини Олександр Солобчук щоразу, коли приходить на роботу до Центру реабілітації учасників бойових дій, споглядає на стіну, де висить український стяг зі словами вдячності від бійців, які боронили та боронять нашу землю від непроханих гостей. Це сьогодні пан Олександр - завідувач відділенням реабілітації Центру, а кілька років тому він був “Доком” у Луцькому прикордонному загоні та чотири роки надавав першу медичну допомогу побратимам на передовій. Тепер лікар ставить на ноги хворих в Луцьку. Серед його пацієнтів не лише учасники бойових дій, а й люди із захворюванням опорно-рухового апарату та нервової системи, адже з 1 квітня 2020 року Центр реабілітації учасників бойових дій підписав договір з Національною службою охорони здоров’я України на реабілітацію таких пацієнтів.
Напередодні Дня медичного працівника подивитися, як працює Олександр Солобчук та його колеги до Центру реабілітації учасників бойових дій, який є структурним підрозділом КП «Луцький центр первинної медичної допомоги», завітали виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт та радник міського голови Ігор Поліщук. Вони оглянули приміщення та робочі кабінети медиків, завітали до спортивної та тренажерної зали, відвідали басейн та водолікувальну зону. Кажуть, що реабілітаційний центр перевершив усі їхні сподівання.
“У тому форматі, в якому він сьогодні діє — він вражаючий, - ділиться враженнями Григорій Пустовіт. Однак, ми не зупиняємося та продовжуємо його розбудовувати. Дуже цікаво та показово, що сьогодні послугами Центру користуються не лише учасники бойових дій, а й люди, які мають потребу в реабілітації. Люди, які перенесли інсульт та інші хвороби. Ми бачимо, що реабілітаційного центру сьогодні вистачає на всіх. І найголовніше — він дуже ефективний. Його відвідують люди з інших областей, яких привозять сюди на лікування. Вони не можуть самостійно пересуватися, але після двотижневої реабілітації, їх в буквальному сенсі “ставлять на ноги”. Це — найголовніший показник і для нас це приємно”.
Його підтримує й Ігор Поліщук: “Дуже добре, що в нашому місті є такий реабілітаційний центр. Один з небагатьох в Україні такого формату, тому що це комунальний заклад. На початку його запуску було багато скептиків, які говорили, що він не запрацює та працюватиме не так, як необхідно. Але ми бачимо, що він успішно працює. За трошки більше як півроку допомогу надано майже чотирьохстам пацієнтам, більшість з яких учасники та ветерани АТО, інші пільгові категорії громадян та прості громадяни, які потребують реабілітації”.
Нині спектр надання реабілітаційних послуг у Центрі надзвичайно широкий, тут працює 18 спеціалістів, які мають профільну освіту, постійно вдосконалюються та розвиваються. Розвивається й сам Центр. В планах розширення площі та збільшення кількості працівників.
Після огляду керівники міста подякували медикам за роботу та вручили колективу вітальний адрес, а працівникам подяки міського голови. У свою чергу, Ігор Гнетньов подякував Григорію Пустовіту та Ігорю Поліщуку, а також усьому депутатському корпусу та зазначив: “Без розуміння та підтримки влади нічого б не було, тому що всі ми робимо одну справу”.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)