1. Головна
  2. Оперативна інформація

Як реалізовувалися міські програми підтримки загиблих (померлих) військовослужбовців у Луцьку

Як реалізовувалися міські програми підтримки загиблих (померлих) військовослужбовців у Луцьку

Зустріч з матерями загиблих (померлих) та зниклих безвісти військовослужбовців відбулася сьогодні у стінах департаменту соціальної політики міської ради, присвячена питанням реалізації місцевих програм для членів сімей загиблих військовослужбовців, що проживають у місті Луцьку. Участь взяли заступник міського голови Олександр Рачков, депутати міської ради, керівники виконавчих органів та комунальних підприємств міської ради.

 
 
 

Як зазначив на початку Олександр Рачков, сьогоднішня зустріч присвячена підбиттю підсумків реалізації місцевих програм для членів родин загиблих (померлих) військовослужбовців , які проживають у місті Луцьку.

Як зазначив у доповіді начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, у 2017 році на реалізацію заходів Комплексної програми підтримки військовослужбовців було виділено кошти у сумі 637 тисяч гривень. У Луцькій міській клінічній лікарні було проліковано 299 осіб, на яких поширюється дія програми. Також минулого року були виділені кошти у сумі 230 тисяч гривень на ремонт приміщень реабілітаційного відділення для учасників АТО та членів їх сімей, що знаходиться на 4-му поверсі КЗ “Луцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги” на пр. Волі, 66а, та 96 тисяч гривень на придбання необхідного обладнання. А для створення відповідного відділу по роботі з учасниками АТО у структурі департаменту соціальної політики було передбачено 833 тис 700 грн. Микола Якимчук наголосив, що основним документом, який надає право на пільгові медичні послуги у комунальних медустановах нашого міста, є відповідне посвідчення, видане міською радою.

 
 

Про роботу із дітьми загиблих учасників АТО, яку проводили у закладах освіти міста, доповіла представник управління освіти Людмила Клиш. За її словами, у 2017-му році освітні заклади Луцька відвідували 10 дітей, батьки яких загинули в АТО. З ними ґрунтовно працювали психологи та педагоги. Діти загиблих учасників АТО мають право на безкоштовне харчування у школах та дитсадках. Також вони безкоштовно оздоровлюються у пришкільних таборах, а починаючи із 5-го класу- у таборі “Ровесник”. Також вони мають можливість відвідувати різноманітні позашкільні гуртки, спортивні секції.

Особливу увагу на роботі із категорією дітей, батьки яких загинули в АТО, зосереджує управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. За словами начальника управління Ліни Галан, зараз на обліку перебуває 806 родин учасників АТО, у яких виховується 595 дітей. Протягом 2017-го року їм було надано різноманітні послуги - юридичні, психологічні, соціальні, економічні. Та найбільше уваги працівники управління приділяли саме психологічній реабілітації родинам учасників АТО, в тому числі й родинам загиблих, започаткувавши роботу так званої “антистрес-зони”. Протягом року УСССДМ заручалися підтримкою громадських організацій, благодійних фондів та соціально відповідального бізнесу, аби забезпечити змістовне дозвілля та оздоровлення для дітей вищезазначеної категорії. Діти загиблих учасників АТО влітку мали можливість побувати у литовському місті Таураге, а восени відвідали німецьке місто Мюнстер.

 

Цьогоріч, додала Ліна Галан, буде продовжена робота “антистрес-зони” для членів родин загиблих учасників АТО, забезпечення цікавого дозвілля дітей, посилення роботи кабінету екстреної допомоги.

Опісля учасники зустрічі мали можливість задати свої запитання та висловити побажання, пропозиції стосовно реалізації міських програм підтримки військовослужбовців.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)