1. Головна
  2. Оперативна інформація

Як виглядатиме територія навколо Луцького замку

Як виглядатиме територія навколо Луцького замку

Сьогодні відбулося засідання робочої групи щодо замовлення розробки концепції влаштування території в межах земельної ділянки, в яку входить Центральний ринок та прилеглої території до Луцького замку. Метою є комплексне вивчення цього питання із врахуванням експертної та громадської думки.

У засіданні взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступники міського голови Костянтин Петрочук та Олександр Рачков, радник міського голови Ігор Поліщук, депутати міської ради, керівники структурних підрозділів міської ради, представники підприємців, а також архітектори, художники, громадські активісти.

Розпочинаючи обговорення, Григорій Пустовіт зазначив: “Питання розміщення Старого ринку потребує вирішення уже давно. Основне наше завдання - впорядкування території навколо Старого міста. Усім відомо, що Луцький замок - це візитівка міста. Аби його відвідати, до нас їдуть сотні туристів. Тому територія навколо замку також повинна стати окрасою нашого міста. Нещодавно депутати на сесії прийняли рішення не продовжувати оренду частини території вулиці Глушець для розміщення ринку “Центральний”. Зараз існує багато думок щодо того, яким ми хочемо бачити прилеглі до історико- архітектурного заповідника “Старе місто”. Ми уже розпочали змінювати територію навколо Старого міста і далі повинні рухатися у цьому напрямку”. Також він наголосив, що потрібно визначитися із попередніми термінами першого етапу роботи і напрацювати механізм збору громадських ініціатив. Як приклад успішної роботи він навів проект реконструкції парку імені 900-річчя Луцька.

 

До обговорення долучився й радник міського голови Ігор Поліщук: “Першим кроком до вирішення проблеми Старого ринку стало непродовження договору оренди цієї території облспоживспілці. Тож потрібно звільнити від оренди й решту території ринку. Саме тоді вдасться перенести ринок у інше місце, зберігши робочі місця підприємців.
Наступним кроком, за словами Ігоря Поліщука, повинна бути робота разом із експертами щодо напрацювання концепції майбутнього вигляду цієї території. Це можуть бути громадський простір, ринок народних промислів, товарів народного вжитку, екологічних продуктів харчування, розважальний простір тощо. Тому варто оголосити конкурс на кращу архітектурну пропозицію на вказаній території. Але в такому вигляді, як сьогодні, ринок у центрі міста надалі існувати не може. Також Ігор Поліщук наголосив, що зараз вивчається питання перенесення торгових площ, розглядається декілька максимально зручних місць для їх розміщення.

 
 

Перший заступник міського голови Григорій Недопад звернув увагу на необхідність зміни маршрутів деяких транспортних засобів, зокрема тих, які курсують до Старого міста, щоб зменшити навантаження на вулицю Братковського та забезпечення комфортного доїзду туристичних автобусів.

Потому учасники засідання активно обговорювали майбутню концепцію. Начальник управління містобудування та архітектури Леонід Стефанович зазначив, що у концепцію варто закласти комплексний розвиток території Центрального ринку і історико-культурного заповідника “Старе місто”, створивши між ними зону дозвілля та відпочинку, створивши новий туристичний маршрут між Центральним парком та Луцьким замком та іншими пам’ятками історії.

 

Пропозицію реконструкції ринку “Центральний” в комплексі із розвитком інфраструктури та відновлення історичної самобутності Старого міста підтримали й відомі митці, архітектори та художники. також вони вважають, що варто включити до концепції й інші історичні вулиці, зокерема, Лесі Українки, Богдана Хмельницького, Театральний майдан, проспект Волі.

Як повідомив керівник ГО «Бізнес Волинь» Ігор Дильов, до розробки концепції розвитку цієї території прагнуть долучитися й підприємці ринку “Центральний”, аби зберегти робочі місця.

Наприкінці засідання учасники визначилися з термінами прийому пропозицій - 31 березня 2018 року. Свої ідеї та напрацювання можна надсилати до управління містобудування та архітектури міської ради. А далі концепцію винесуть на громадське обговорення.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)