Як захистити себе від домашнього насильства: у Луцьку відбувся науково-практичний форум «ПРО_ТИ_ДІЙ»
У Луцькому національному технічному університеті 5 квітня відбувся науково-практичний форум «ПРО_ТИ_ДІЙ», на якому студентів вишу інформували про проблему домашнього насильства. Мета заходу – підвищити обізнаність молоді щодо форм і проявів домашнього насильства, протидії йому та відповідальності, що загрожує кривдникам.
Зустріч організовано для комунікації студентів із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. А це співробітники правоохоронних органів – поліції, прокуратури, судів, представники органів влади та громадських організацій, які працюють із постраждалими.
Із вітальним словом до учасників форуму звернулася заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. У виконавчому комітеті Луцької міської ради вона координує питання напрямку протидії домашньому насильству. Як повідомила Ірина Чебелюк, розбудова такої системи соціальних послуг у Луцькій громаді ведеться вже три роки.
“Тривалий час ми активно створюємо систему допомоги і боротьби з домашнім насильством, – сказала заступник міського голови. – Організовуємо простори, команди, виявляємо насильство в сім’ях. Першим кроком в цьому напрямку було відкриття кризової кімнати. Наступними - стали системна робота наших психологів і мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства”.
На жаль, кількість випадків агресії у сім’ях Луцької громади зростає. Про це повідомив голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк. “У 2023 році до суду надійшло близько 1000 матеріалів по адміністративному провадженню і 5 кримінальних проваджень щодо домашнього насильства. А в 1-му кварталі 2024 року подано вже близько 500 матеріалів. Ця сумна тенденція, зрозуміло, пов’язана з війною”, – пояснив Анатолій Пахолюк
У межах форуму відбулися дві панельні дискусії:
1.Правовий захист осіб, постраждалих від домашнього насильства.
2. Соціальна та психологічна підтримка осіб, постраждалих від домашнього насильства.
Учасники форуму розповіли студентам про існуючу систему надання якісних послуг постраждалим, їхнього захисту, покарання кривдника, реагування на насильство. Всі студенти також отримали буклети з контактами допомоги у випадку домашнього насильства.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 724727)