Історична спадщина – велика перевага, яку має Луцьк
Про це йшлося під час прес-конференції за підсумками робочого семінару в рамках проекту Ради Європи та Міністерства культури і туризму України «Реабілітація культурної спадщини історичних міст».
Він відбувався в нашому місті 9-10 червня за участю представників міст-учасників проекту, експерта Ради Європи Роба Пікарда (Великобританія), а також координатора проекту з української сторони Миколи Скиби (Київ). Куратором семінару виступив голова Асоціації розвитку туризму Волині Юрій Моклиця.
Під час прес-конференції він розповів, що було розроблено ряд тематичних карт на замовлення Ради Європи, на яких було зображено адміністративні, історичні будівлі, зміни в будівництві, а також історичні карти.
«Можу сказати, що те, що в нас є на папері, відрізняється від того, що є реально. І це дозволяє виявити та зрозуміти проблемні питання, які необхідно вирішувати. Ми збиратимемо інформацію надалі, щоб бачити, яка ситуація насправді, бо цього вимагає Рада Європи», - каже Юрій Моклиця.
«Наразі ми зібрали факти та інформацію, наступним етапом стане їх аналіз, далі – розробка стратегії, визначення пріоритетів для міста, а в 2013 році можна буде почати розробку технічної документації та інвестиційних проектів», - розповів Роб Пікард.
За його словами, історична спадщина є великою перевагою нашого міста: і не лише для туристів, а й для мешканців. «Ваше місто дуже цікаве і має значний ресурс, свій стиль та потенціал – це його перевага. Потрібно використовувати культурну спадщину для соціально-економічного розвитку міста», - вважає Роб Пікард.
Довідково.
Луцьк є активним учасником проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» з жовтня минулого року, коли подав заявку на його включення до одного з пілотних міст проекту. Після представлення нашого міста його було відібрано до десятки учасників проекту.
Для Луцька тематика збереження та відновлення культурного середовища є особливо актуальною, оскільки відкриває значні можливості для багатогранного розвитку міста. Серед них: розвиток туризму як економічної складової розвитку міста, що дає додаткові робочі місця, доходи в бюджет; підвищення інвестиційної привабливості, зацікавлення потенційних інвесторів умовами міста, в якому приємно і цікаво жити; збереження автентичності міста, формування іміджу міста як історичного та культурного осередку, повага до лучан; суспільне виховання та патріотизм тощо.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 724727, 720665)