1. Головна
  2. Оперативна інформація

Кар’єрний хаб “ВОНА хаб. Луцьк ” уже рік працює для жінок, котрі перебувають у кризових обставинах

Кар’єрний хаб “ВОНА хаб. Луцьк ” уже рік працює для жінок, котрі перебувають у кризових обставинах

У Луцьку підбили підсумки першого року роботи кар’єрного хабу “ВОНА хаб. Луцьк”, що створений для допомоги у працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи жінкам, котрі постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. У зустрічі з цієї нагоди взяли участь заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, народний депутат України Ірина Констанкевич, колеги з кар’єрних хабів “ВОНА” в Ужгороді, Києві, Одесі, Запоріжжі.

Упродовж року за консультаціями та психологічною допомогою до кар’єрного хабу у Луцьку звернулося 595 мешканок міської територіальної громади. 103 із них пройшли професійні курси перекваліфікації. 324 отримали допомогу у складанні резюме та визначенні професійних пріоритетів. 

 
 
 
 
 
 

Після кар’єрних консультацій та проходження тренінгів 128 жінок знайшли роботу. 25 – відкрили свій бізнес чи стали самозайнятими (3 із них отримали мікрогранти). “Вік наших клієнток різний, здебільшого це 36–59 років, але є дуже багато і молодих: 18-35 років. Не стаємо осторонь і жінок, яким 60 і більше”, – зауважила начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан.

 
 
 
 
 
 
 
 

У ході зустрічі відбувся зацікавлений діалог між партнерами проєкту – представниками благодійних фондів, вищих навчальних закладів, бізнес-структур, управлінь та служб Луцької міської ради. У свою чергу клієнтки хабу розповідали, як саме їм допомогли у хабі, а також показали вироби, що були виготовлені після завершення курсів флористики. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк привітала працівників та клієнток “ВОНА хаб. Луцьк” із першою річницею діяльності і наголосила, що робота організації ламає стереотипні уявлення про те, що гуманітарна допомога полягає лише у забезпеченні потребуючих матеріальними речами.

 

“Насправді ефективна гуманітарна допомога повинна включати в себе також те, що в подальшому допоможе жінці розвиватися, працювати і жити без сторонньої допомоги. Звісно, вона може користуватися гуманітарною підтримкою, але основне – це навчити жити, виживати, адаптовуватися до тих умов, в яких жінка опинилася”, – зазначила Ірина Чебелюк.

 
 

Останнім пунктом програми стала висадка алеї “Жіноча сила” з нагоди 1-ї річниці роботи “ВОНА хаб. Луцьк”. Працівники, клієнтки та партнери хабу разом заклали алею з дерев різних порід. Кожне дерево символізує силу, стійкість, зростання та об’єднання жінок, котрі зробили крок до незалежності та долучилися до спільноти клієнток “ВОНА хаб”.

 
 
 
 

Довідка: Проєкт “ВОНА хаб. Луцьк” реалізовується управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) за фінансової підтримки USAID та у співпраці з Благодійною організацією “Синергія дії” і Благодійним фондом “Батерфлай”.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)