Картини, виконані воїнами АТО, передали до фондів Волинського краєзнавчого музею
У Музеї Волинської ікони відбулася передача до фондів Волинського краєзнавчого музею сакральних картин, виконаних воїнами АТО в рамках проекту «Арт-постріл». Ці картини, оформлені у виставку «Я захищав свій світ», експонувалися у музеї з 26 травня по 11 жовтня 2016 року.
12 сакральних картин 11 авторів після завершення експонування виставки було закуплено у рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 рр. Половина коштів буде направлена на розвиток програми реабілітації воїнів «Арт-Постріл», інша – вручена авторам. Придбані твори надалі будуть зберігатися у фондах Волинського краєзнавчого музею і експонуватися в окремих розділах експозиції історії новітнього часу та виставках сучасного сакрального мистецтва. Серед робіт – ікони, інкрустовані кулями, гільзами. У кожен з цих творів воїни вкладали свою душу, свій біль, свою пам’ять про загиблих побратимів. За кожною картиною – людина і її правдива історія про цю війну. Ці сакральні картини зворушують до глибини душі, викликають особливі емоції: «Покрова», яка прикриває своїм плащем українські танки від ворожих снарядів; «Ніхто, крім нас», де Святий Ілля благословляє свою крилату піхоту – українських десантників; «Тайна вечеря», що зібрала за столом, полеглих побратимів; «Страсті Христові», яким наслідує український солдат, називаючи Воскресінням – звільнення з полону, а Вознесінням – повернення додому. Вражають символічні композиції «Дякую Тобі, Боже, що зберіг солдата», «Ангели» (Пам’яті полеглих в Іловайському котлі), «Ангел-охоронець».
Пам’ятки будуть служити наочним прикладом мужності і героїзму нинішніх захисників України для сучасної молоді та прийдешніх поколінь.
Довідка:
«Арт-Постріл» – це благодійний волонтерський проект психологічної реабілітації бійців АТО та їх родин засобами мистецтва, ініційований громадським об’єднанням «Пятерня» при підтримці Луцького монастиря святого Василія Великого УГКЦ. Метою проекту є адаптація ветеранів АТО до мирного життя, створення атмосфери емоційної реабілітації через мистецтво.
Під час дворічної програми пройшли реабілітацію більше 200 учасників бойових дій. Створено близько 1000 картин та організовано більше 10 виставок: 4 виставки в м.Луцьк (галерея мистецтв НСХУ, арт-галерея «Луцьк», Музей волинської ікони, монастир Св. Василія Великого,) м. Варшава (Європейський Колледж), м.Брюссель (громада українців в Бельгії), м.Острог (Острозька Академія), м.Радомишль (замок-музей Радомисль,). У колекції більше 90 сакральних картин на склі та дошці.
Управління культури