Катерина Калитко: “У Луцьку відчутний дух європейського міста”
Сьогодні міський голова Ігор Поліщук мав нагоду поспілкуватися з відомою українською письменницею Катериною Калитко. Зустріч відбулася у рамках проєкту “Луцька літературна резиденція “Місто натхнення”, який започаткували спеціалісти управління туризму та промоції Луцької міської ради.
Катерина Калитко – без сумніву, одна з найсильніших молодих українських письменників. Її поезія вишукана, точна і не нав'язлива. Крім того, окремі її твори уже перекладені англійською, німецькою, польською, вірменською, литовською, словенською, сербською, італійською та на іврит.
У Луцьку майстриня слова не вперше, а тому з радістю погодилася взяти участь у проєкті “Луцька літературна резиденція “Місто натхнення”. Вона переконана, що варто саме у середині країни організовувати такі зустрічі, бо це і знайомство з культурною сценою, і з різними формами культурної політики.
“Місто, яке робить ставку на розвиток культури та туризму, має велике майбутнє. Приємно, що у Луцьку дуже хороший, не банальний підхід до роботи з історичною пам'яттю. А найголовніше - все це робиться не нав'язливо. Дуже відчутний дух європейського міста, а ще у Луцьку дуже вдала сама презентація міста”, - зазначила Катерина Калитко.
Спілкувалися цього дня і про наше місто, його потенціал, розвиток культурної та туристичної галузей. Луцьк має багато цікавих культурно - мистецьких заходів та фестивалів, що значно вирізняє місто серед інших.
Міський голова Ігор Поліщук подякував Катерині Калитко за цікаву розмову і наголосив, що розвиток туризму є пріоритетним у роботі міської влади.
“Ми розуміємо, що промисловим містом ми не станемо, але це нам і не потрібно. А туризм — перспективна галузь. У нас є на що подивитись. Сьогодні ми маємо стратегічну Програму розвитку туризму. У нас реалізується цікавий проєкт реконструкції підземель і уже скоро буде найдовша екскурсія історичними підземеллями. Крім того, під час розкопок там знайшли цікаві артефакти. Ми раді, що реалізовуємо цей проєкт без залучення коштів бюджету громади, а все за грантові гроші”, - акцентував Ігор Поліщук.
Тема підземелля об'єднала учасників розмови, адже у Вінниці, звідки родом письменниця, теж є підземелля, але, за словами Катерини, не такі як у Луцьку.
Міський голова Ігор Поліщук запропонував Катерині Калитко відвідати музеї нашого міста та центральний парк.
Учасники зустрічі зійшлися на думці, що кожне місто може бути цікавим для туристів, варто лише знайти правильний центр тяжіння.
Довідково:
Катерина Калитко народилася 8 березня 1982 року у Вінниці. Українська поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів. Твори Катерини Калитко друкувалися в періодиці, зокрема, в журналах “Світо-Вид”, “Українські проблеми”, “Молода Україна”, “Кур’єр Кривбасу”, “Radar”, з’являлися в антологіях та альманахах: “Привітання життя”, “Гранослов”, “Початки. Антологія молодої поезії”, “Молоде вино” , “Колекція”, “Українська поезія ХХ ст.” ,“Багатоголосся. Подільська поезія ХХ ст.”, “Найкращі вірші про кохання. Чоловічий примірник”, “Дві тонни”,“Чорне і червоне: Сто українських поеток ХХ сторіччя”, “М’якуш. Антологія української смакової поезії”.
У 17-річному віці перемогла в поетичному конкурсі “Гранослов”. Лауреатка конкурсів “Гранослов” та “Привітання життя” ім. Богдана-Ігоря Антонича, конкурсу читаної поезії “Молоде вино”, конкурсу видавництва “Смолоскип” та літературної премії “Благовіст”.
У 2017 році книжка Катерини Калитко “Земля Загублених, або Маленькі страшні казки”, що вийшла у “Видавництві Старого Лева”, була відзначена премією “Книга року ВВС–2017”.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)