У 2018 році податкові надходження від ІТ-сектору до бюджету Луцька зросли у 1,5 рази
За даними Державної фіскальної служби у Волинській області в 2018 році регіон нараховував 1448 спеціалістів ІТ-галузі. Число фахівців зі створення програмного забезпечення зросло на 28% порівняно з минулим роком і збільшилось у 2,5 рази за останні п'ять років. Така динаміка росту зайнятості в індустрії інформаційних технологій свідчить про загальні позитивні тенденції і сприятливі умови для розвитку цього сектору економіки в Україні.
На сьогоднішній день українська індустрія інформаційних технологій займає друге місце у структурі експорту і формує близько 4% ВВП країни. І це далеко не межа можливостей сектору, адже кількість спеціалістів у цій галузі постійно зростає. За останні три роки вітчизняне ІТ поповнилось на 40 тис. фахівців, які є конкурентними на світовому ринку (за даними Opendatabot). Завдяки замовленню послуг з розробки сервісів і рішень від міжнародних клієнтів, українська ІТ-галузь є джерелом постійного і стабільного надходження іноземної валюти в країну, що підтримує платіжний баланс і національну грошову одиницю.
Сектор інформаційних технологій протягом п'яти років демонструє позитивний приріст і у Волинській області. Так, з 576 ІТ-фахівців у 2014 році галузь виросла до 1448 зайнятих (у 2,5 рази). ІТ-лідерами регіону на сьогодні є Луцьк, Володимир-Волинський, Ковель і Нововолинськ. Саме тут зареєстрована найбільша кількість фізичних та юридичних осіб, які надають послуги з комп’ютерного програмування, консультування з питань інформатизації, діяльності з керування комп’ютерним устаткуванням, обробки даних, розміщення інформації на веб-вузлах та інше.
На рівні з областю позитивна динаміка у рості спеціалістів з інформаційних технологій спостерігається і в Луцьку. Якщо у 2014 році число офіційно зареєстрованих фахівців нараховувало 285 осіб, то у минулому році їх кількість зросла у понад два рази - до 703 ІТ-спеціалістів. Такі результати можна пояснити популяризацією ІТ-професій серед молоді, наявністю відповідних освітніх закладів в місті та активним розвитком ІТ-спільноти в Луцьку. Так, чотири роки тому локальні сервісні компанії заснували Луцький ІТ-кластер, а в останні роки все більше заходів з популяризації ІТ-технологій організовує Drupal-спільнота в рамках ініціативи “Drupal Cafe”, а також відбуваються різноманітні події для розвитку ІТ у рамках ARTEFACT.events.
“Луцька міська рада зацікавлена у зростанні та розвитку сектору інформаційних технологій. Галузь є надзвичайно перспективною для міста і області, адже забезпечує зайнятість молодих фахівців та стабільне надходження податкових платежів до бюджетів усіх рівнів. Лише у минулому році податкові надходження від ІТ-сектору до бюджету Луцька зросли у 1,5 рази. Таким чином, у рамках децентралізації ми можемо спрямовувати ці кошти на соціальні виплати, забезпечення потреб громад та загального поліпшення інфраструктури. На сьогодні важливими завданнями міської влади є залучення нових інвестицій до міста і розвиток туристичного потенціалу”, - прокоментувала Мар'яна Сорочук, радник міського голови.
Луцьк має всі необхідні умови та ресурси, щоб стати одним із ІТ-хабів західної України. У місті працюють як окремі компанії та команди програмістів - DevBranch, InternetDevels, ARTEFACT.St, Smile, CoreValue Ukraine, Ideil, SoftWest Group, WebMaestro, Ukr-Media, так і підприємці, які працюють за контрактами та сплачують податки до бюджету міста. На початку цього року на ринок Луцька зайшла міжнародна ІТ-компанія Astound Commerce, яка заявила про відкриття офісу в місті та наразі активно шукає команду веб-розробників, PHP- та Frontend-розробників і тестувальників програмного забезпечення. Це досить гарний сигнал для інших інвесторів, які розглядають Луцьк у якості локації для відкриття свого бізнесу. Також прихід таких глобальних гравців, як Astound Commerce, - це створення нових робочих місць у місті, стимул для розвитку інфраструктурних об’єктів та централізована сплата податків до бюджету міста.