1. Головна
  2. Оперативна інформація

Люблінській Готичній вежі повернули нове життя в рамках спільного з Луцьком грантового проєкту

Люблінській Готичній вежі повернули нове життя в рамках спільного з Луцьком грантового проєкту

У польському Любліні завершено реконструкцію Готичної вежі, також відомої як Напівкругла. Це одна з двох веж, яким “вдихнули нове життя” в рамках міжнародного грантового проєкту “Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”. В липні цьогоріч були завершені реставраційні роботи з відновлення башти Чорторийських та частини монастиря єзуїтів у Луцьку.

Нагадаємо, що проєкт, який додав родзинки у старі частини міст-партнерів, впроваджується виконавчим комітетом Луцької міської ради та Адміністрацією міста Люблін за співфінансування Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У партнерському місті Люблін в рамках будівельних робіт проведено реконструкцію, доповнення та заміну дахів навколо пам’ятки, замінено перекриття у внутрішніх приміщеннях та підсилено конструкцію даху із заміною покрівлі матеріалами максимально близькими до автентичних. Основний акцент при ремонтно-реставраційних роботах було зроблено на вирішенні технічних проблем будівлі, таких як вологість та розшарування стін. Роботи були спрямовані на осушення, зміцнення структури цегли та очищення стін, заміну ґрунту всередині вежі, збереження та реконструкцію кам’яних деталей, штукатурення карниза, а також заповнення дефектів цегли та швів. Історична будівля також отримала нове освітлення у вигляді 5 світлодіодних ламп, встановлених у підлозі, оснащена спеціальною захисною решіткою від птахів та огорожею, через яку можна зазирнути всередину вежі.

 
 

Ще однією цікавинкою обіцяє стати бронзова модель Старого Любліна межі 16-17 століть, в масштабі 1:500. Макет буде розміщено на кам’яному цоколі на головній і найбільш відвідуваній туристами площі, що дозволить порівняти теперішній вигляд міста з історичною реконструкцією. Модель адаптують до потреб людей з обмеженими можливостями, на ній міститимуться описи польською, англійською, німецькою, українською мовами та шрифтом Брайля.

Не зважаючи на закінчення реставраційних робіт у Луцьку, реалізація проєкту ще не завершена. Тривають роботи з облаштування та наповнення інтерактивного Музею-майстерні лицарства та середньовічних часів та організація спеціально пристосованого простору для проведення наукових, навчальних, культурних, розважальних та інших заходів. Серед інших заходів, спрямованих на створення музею-майстерні, передбачено розробку аудіоекскурсії з QR-кодом, яка дозволятиме користувачам прослуховувати аудіозаписи про найвизначніші туристичні місця Луцька та прокладати оптимальні маршрути обраними локаціями.

 

Довідково:

Проєкт “Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” співфінансовується з коштів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. З 1,5 млн. євро грантових коштів, 1,034 млн. євро отримало місто Луцьк на реставрацію башти Чорторийських та частини монастиря єзуїтів, а також організацію інших заходів, спрямованих на збереження архітектурних об'єктів, покращення їх туристичної привабливості.

 

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності