Лучани взяли участь у конференції з питань культурної спадщини у Страсбурзі
13 листопада у м. Страсбург (Франція), в рамках Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста», відбулася Конференція присвячена ролі культурної спадщини у посиленні згуртованості громади. Участь у заході взяли експерти Ради Європи з питань інтеркультурності та культурної спадщини, координатори європейських інтеркультурних міст, в тому числі й трьох міст України (Луцька, Павлограда та Мелітополя), працівник Європейської Комісії, представники муніципалітетів та університетів м. Лісабон (Португалія) та м. Рієка (Хорватія).
Під час конференції було підбито підсумки 2018 року, який оголошено Роком культурної спадщини у Європі. Представник Європейської Комісії Моніка Уріан розповіла, що, загалом, у 2018 році в країнах ЄС відбулося понад 70 000 подій пов’язаних із цією тематикою. Ці заходи охопили понад 30 мільйонів осіб різного національного, релігійного та етнічного походження. Було реалізовано 25 проектів, що стосуються збереження та розвитку культурного надбання, в рамках програм «Креативна Європа», «Ерасмус+», «Горизонт 2020», «Європа для громадян».
Конференція також стала платформою для підведення підсумків реалізації пілотними містами Лісабон та Рієка спільного проекту Ради Європи та Європейської Комісії під назвою STEPS. Завданням цих міст, в рамках проекту, було створення карти із візуальними описами активів культурної спадщини їх громад. Ці активи включають у себе побудовані, а також нематеріальні елементи культурної спадщини тих етнічних груп, що проживають на території громади (традиції, практика, знання та прояви людської творчості). Для реалізації поставленого завдання було створено групи картографів, які проводили дослідження серед мешканців певних районів своїх міст. Завершальним етапом проекту став обмін досвідом між різними групами картографів та проведення зовнішнього оцінювання впливу STEPS на зміцнення єдності у громаді. Важливо, що завдяки ініціативі STEPS народився супутній проект по збереженню чакавської мови (етнічна мова хорватів) із використанням штучного інтелекту, який було презентовано під час конференції.
В подальшому експерти Ради Європи обіцяли адаптувати методологію STEPS до принципів Програми «Інтеркультурні міста» та розповсюдити її серед усіх зацікавлених у реалізації цього проекту міст інтеркультурної мережі.
Участь у конференції дала можливість дізнатися про нові європейські програми та проекти, що стосуються культурної спадщини, сприяла обміну досвідом у цій сфері та налагодженню нових контактів, дала зрозуміти українським учасникам та представникам Ради Європи, що Україна, зокрема і Луцьк, рухається у правильному напрямку, використовуючи культурну спадщину як ресурс для посилення згуртованості у різноманітних міських громадах.
Департамент культури