Луцька міська рада – друга серед найкращих у рейтингу прозорості
На ім’я Луцького міського голови Миколи Романюка надійшов лист від директора Центру політичних студій та аналітики Віктора Тарана, у якому він повідомив, що Луцька міська рада у рейтингу прозорості органів місцевої влади розділила друге місце з Житомирською, Івано-Франківською та Полтавською.
Протягом 2011 року Центр політичних студій та аналітики у співпраці з Партнерством громадських організацій «Новий громадянин» в рамках проекту «Знати, щоб діяти!» проводив Моніторинг відкритості виконавчих комітетів міських рад обласних центрів на виконання ними норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В рамках моніторингового проекту обласні представництва Центру політичних студій та аналітики щомісяця надсилали тематичні запити, які стосувались підготовки закладів освіти до початку навчального року, організації тендерних процедур місцевими управліннями освіти, рівня забезпечення з боку органів місцевої влади соціальних гарантій, ремонту старих і будівництва нових доріг в регіонах та кількості виділених та витрачених коштів на медичну сферу.
За підсумками п'яти хвиль запитів, надісланих протягом липня-грудня 2011 року, було складено Рейтинг прозорості органів місцевої влади та номіновані найкращі та найгірші міські ради.
«Ваша міська рада в списку найкращих розділила друге місце з Житомирською, Івано-Франківською та Полтавською», - йдеться у листі.
«Найкращою міською радою в номінації "Прозорість року" стала Вінницька.
Найгіршою міською радою в номінації "Таємна бюрократія" стала Тернопільська.
Найгіршою відповіддю на інформаційний запит в номінації "Каламутна вода" було визнано відповідь Ужгородської міської ради.
В номінації "Найкраще представлення в мережі Інтернет" переміг сайт Київської міської державної адміністрації.
В номінації "Найгірше представлення в мережі Інтернет" переміг сайт Донецької міської ради.
Докладніше з результатами моніторингу можна ознайомитись на веб-сайті «Прозора Бюрократія» (http://www.access-info.org.ua/), де також можна знайти іншу корисну та цікаву інформацію, присвячену впровадженню Закону України «Про доступ до публічної інформації», - поінформував директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.
За його словами, результати Моніторингу були представлені на спільній прес-конференції 27 січня 2012 року за участю Дениса Іванеску (керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України), Ганни Красноступ (начальник відділу законопроектної роботи Державного комітету телебачення і радіомовлення), Віктора Тарана (директор Центру політичних студій и аналітики), Тараса Шевченка (президент Інституту Медіа Права) та Максима Лациби (Український незалежний центр політичних досліджень).
По завершенню прес-конференції результати були передані представникам Адміністрації Президента України, Держкомтелерадіо України, Кабінету Міністрів України та Асоціації міст України.
Крім того, було досягнуто попередніх домовленостей про те, що подальший моніторинг в 2012 році здійснюватиметься Центром політичних студій та аналітики спільно з та Держкомтелерадіо, куди щомісяця будуть направлятись отримані результати.
Тож Віктор Таран пропонує співпрацю та допомогу у сприянні відкритості та прозорості органів місцевої влади, зокрема й Луцької міської ради.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665)