Луцька міська рада прагне покласти край незаконному гральному бізнесу у Луцьку
Всупереч забороні грального бізнесу в Україні, у закладах миттєвої лотереї, інтернет-клубах, інтернет-кафе, закладах спорт-лото та Української національної лотереї, яких у м. Луцьку налічується понад 60, за неофіційними даними під виглядом інтерактивних клубів надаються послуги грального бізнесу. Кількість таких закладів постійно зростає.
Згідно з рішенням Луцької міської ради, режим роботи комп'ютерних клубів та інтернет-клубів, розміщених на території міста Луцька, встановлено до 22.00 години. Проте ці заклади працюють цілодобово, без офіційного встановлення режиму роботи рішенням виконкому. Таким чином, порушуються Правила додержання тиші в громадських місцях. Притягнути до адміністративної відповідальності згідно із цією статтею можуть лише органи поліції.
До Луцької міської ради надходять численні звернення щодо діяльності таких закладів від сімей, члени яких страждають нав'язливим захопленням азартними іграми, стаючи заручниками інтерактивних клубів, витрачаючи сімейні кошти та створюючи психологічне навантаження на родини. Зі слів заявників, заклади можуть бути грального типу, оскільки у вечірні і нічні години працюють в закритому режимі. Вхід відвідувачів є вибірковим, навколо спостерігаються особи, що викликають підозру. Основне прохання заявників - закрити ці заклади.
Тож Луцька міська рада неодноразово направляла листи до органів поліції та фіскальної служби про вжиття всіх можливих заходів щодо дотримання суб`єктами господарювання норм чинного законодавства, зокрема, Міністру внутрішніх справ України, Голові Служби безпеки України, в.о. голови державної фіскальної служби України, начальнику Головного управління поліції у Волинській області, начальнику управління Служби безпеки України у Волинській області, начальнику Головного управління ДФС у Волинській області.
У липні листи до вищевказаних уповноважених органів направлено повторно та додатково - голові Волинської обласної державної адміністрації.
Головне управління Державної фіскальної служби листом повідомило міську раду, що у ході проведення заходів встановлено - на даний час у сфері грального бізнесу здійснюють діяльність два найбільші оператори:
- ТОВ “М.С.Л.”: торгові марки “Золотий тріумф”, “Спортліга”, “Швидкограй”, “Мегалот”, “Спортпрогноз”, “Тип Топ”, “Гонка на гроші”, “Терминальні”, “Хто там?”. Представництво у м.Луцьк- ТОВ “Євротрейд -Волинськ” (м. Луцьк, вул. Кривий Вал, 21).
- ПП “УНЛ” - 6 лотерей: “Суперлото”, “Лото Максіма”, “Кено”, “Лото трійка”, “Секунда удачі”, “Фаворит спорт”.
Співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області підготовлено та скеровано лист щодо вирішення питання про включення юридичних та фізичних осіб - представників операторів грального бізнесу до плану-графіка проведення документальних планових перевірок в ІІІ кварталі 2017 року, чи призначення проведення позапланових перевірок платників, або проведення фактичної перевірки дотримання вимог касової дисципліни платниками податків.
Міська рада стурбована станом речей щодо можливої роботи нелегального грального бізнесу в місті. Адже окрім економічних збитків для держави, розвиток грального бізнесу призводить до шкідливого впливу на моральність та здоров'я молоді, а також до фінансових і моральних збитків у сім'ях, члени яких залежні від азартних ігор. Крім того, відсутній контроль за участю гравців та захистом їх прав.
Тож, на найближчу позачергову сесію міської ради підготовлено проект рішення зі зверненням до народного депутата України Ігоря Лапіна та Голови Верховної ради України Андрія Парубія щодо ініціювання змін до законодавства у частині грального бізнесу.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)