Луцькі ветерани отримали матеріальну допомогу до Дня пам'яті та примирення
Згідно бази даних Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків станом на 1 травня 2017 року у м. Луцьку проживає 7399 ветеранів війни, з них:
- інваліди війни – 726 осіб, в тому числі, 61 інвалід Великої Вітчизняної війни;
- учасники бойових дій – 2447 осіб, в тому числі 85 осіб - учасники бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни;
- учасники війни – 3015 осіб,
- члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 1209 осіб.
- учасники бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції 1424 особи, в тому числі 63 інваліди війни АТО.
На сьогодні, в місті діє Програма соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки, на виконання заходів якої департаментом соціальної політики проводиться щомісячна виплата стипендій для учасників бойових дій, яким виповнилось 90 і більше років у розмірі 300 гривень кожному. Протягом січня - квітня 2017 року проведено виплату для 40 осіб зазначеної категорії на загальну суму 47100 гривень.
На виконання зазначеної Програми у 2017 році передбачено кошти для надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів для здійснення статутної діяльності.
За наданням фінансової підтримки на 2017 рік для здійснення статутних завдань звернулись наступні громадські об’єднання ветеранів: Луцька міська організація Всеукраїнського об'єднання ветеранів, Луцька міська організація ветеранів України, Луцька міська організація інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, Луцьке міське відділення Волинського обласного ветерансько-культурного товариства «Холмщина», Луцька міська громадська організація «Спілка в’язнів жертв нацизму», яким впродовж поточного року буде надано фінансову підтримку на загальну суму 75 000 грн.
Також, у поточному році у підвідомчих санаторіях Міністерства соціальної політики України оздоровлено 39 ветеранів війни.
Разом з тим, проведено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня для 6838 осіб із числа ветеранів війни на суму 6 982 100 гривень у наступних розмірах:
1) інвалідам війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
- інвалідам війни I групи — 3500 гривень;
- інвалідам війни II групи — 3100 гривень;
- інвалідам війни III групи — 2700 гривень;
2) учасникам бойових дій — 1200 гривень;
3) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 600 гривень;
4) учасникам війни — 500 гривень.
Cтруктурними підрозділами територіального центру обслуговується 648 ветеранів війни (інваліди війни – 38 чол.; учасники бойових дій – 20 чол.; учасники війни – 441 чол.; вдови ветеранів війни – 95 чол.; сім’ї загиблих – 54 чол.). Із загальної кількості ветеранів Другої світової війни, які обслуговуються установою, - 330 обслуговуються соціальними робітниками відділень соціальної допомоги вдома.
Протягом січня-квітня поточного року безкоштовно забезпечено щоденними гарячими обідами 25 громадян даної категорії (по 2 місяці кожен); скористались послугами відділення адресної допомоги (перукаря, пралі, швейної майстерні, майстра по ремонту годинників, столяра, електрика, сантехніка) 244 ветерани; отримали допомогу в кімнаті дарованих речей 97 осіб.
З метою належного відзначення Дня пам’яті та примирення, 72-ї річниці перемоги над нацизмом, інших пам’ятних дат Другої світової війни в територіальному центрі 4 травня 2017 року відбудеться святковий вогник із врученням продуктових наборів, на який запрошені ветерани Другої світової війни, в тому числі ветерани ОУН-УПА.
Департамент соціальної політики