Луцьк отримає ще більше допомоги від закордонних партнерів
У цей непростий для нашої країни час, коли росія зазіхає на територіальну цілісність, намагається знищити нас, ми отримуємо підтримку від інших держав, приватних компаній, недержавних організацій. В Україну прямує велика кількість гуманітарної допомоги, надається фінансова підтримка. Активну роботу проводить й наша українська діаспора.
З початком нової активної фази війни до Луцька почали активно надходити гуманітарні вантажі. Усі вони обліковуються і потім передаються тим, хто її потребує в нашій громаді чи іншим містам, де нині ведуться активні бойові дії, чи були звільнені від російських окупантів.
Незабаром наше місто отримає ще допомогу від американських благодійників.
Розмову про це вели сьогодні під час зустрічі за участю міського голови Ігоря Поліщука, депутата міської ради Романа Кравчука, українського економіста Романа Шеремети, який нині працює в США, та представників благодійного фонду “Добра справа”.
Ігор Поліщук привітав гостей у Луцьку та коротко поінформував про ситуацію у громаді. Він зауважив, що пророблено значну роботу. З 24 лютого наша громада активізувалася і працювала над безпекою. Створено батальйон “Луцьк”, до якого увійшли ветерани АТО, військовослужбовці з бойовим досвідом та інші.
Також, за словами міського голови, у драмтеатрі функціонує центр допомоги, куди надходить гуманітарна допомога, яку там сортують. Потому її надають у ЗСУ, тертоборону, передається тим, хто її потребує в нашій громаді чи іншим містам, де нині ведуться активні бойові дії, чи були звільнені від російських окупантів.
“Є центр допомоги внутрішньо переміщеним особам у Палаці урочистих подій. Щодня його відвідує біля тисячі осіб, які там отримують харчування, одяг, дитячий одяг, засоби гігієни. Там знаходиться й психологічний штаб, де можна отримати психологічну допомогу охочим. Це нині необхідно”, - наголосив він.
Також Ігор Поліщук розповів, що разом з фондом Ігоря Палиці “Тільки разом” відкрито чотири соціальні їдальні. Де внутрішньо переміщені особи можуть отримати гарячі обіди. За його словами, вчора у цих їдальнях прохарчувалося 2143 особи. Щодня кількість людей, які отримують гаряче харчування, збільшується.
Ігор Поліщук зазначив, що нині у нашій громаді офіційно зареєстровано біля 11 тисяч осіб. Неофіційно їх більше 15 тисяч. Міська влада намагається надати їм максимальну підтримку, аби вони могли влаштувати свій побут у нас.
Роман Шеремета подякував за можливість зустрітися. Він зауважив, що вони активно працюють у США щодо надання підтримки Україні. За його словами, найближчим часом планують доставити у нашу країну 50 тонн різного вантажу, зокрема, це медикаменти, бронежилети, медичні турнікети. Ми співпрацюємо з фондом “Добра Справа”. Він зауважив, що нині хочуть налагодити співпрацю, знайти надійних партнерів, аби працювати у довгостроковій перспективі. Багато громад в Америці надають допомогу, спрямовують фінансову підтримку.
Також Роман Шеремета зазначив, що після завершення війни вони планують допомагати і у відбудові країни, а тому їм важливо знайти в Україні надійних партнерів.
Наголосив Роман Шеремета на тому, що гуманітарна допомога, яка буде надходити до Луцька вже буде сортуватися і нагальне, те що потрібно на передовій, то буде туди йти, а решта залишатиметься в громаді для потреб внутрішньо переміщених осіб.
Також під час розмови обговорено можливість допомоги зі сторони Романа Шеремети щодо пошуку міст-патрнерів у США, з якими міг би налагодити співпрацю Луцьк. Він пообіцяв максимально сприяти у цьому питанні.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 727427)