1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк разом із представниками делегації Республіки Польща напрацює шлях модернізації міської інфраструктури

Луцьк разом із представниками делегації Республіки Польща напрацює шлях модернізації міської інфраструктури

Сьогодні, 13 червня, з робочим візитом до нашого міста прибули представники делегації з Республіки Польща: голова правління ТОВ “Гданські води” Ришард Гаєвський, голова правління ТОВ “Порт чистої енергії” Славомір Кішкурно, координатор технічної допомоги для України Юрій Жерліцин, комерційний директор ТОВ “Блейкан Холдінг” Януш Задрош та голова правління ТОВ “Територія метрополії Гданськ-Гдиня-Сопот” Міхал Гласер. У стінах міської ради з гостями поспілкувалися заступник міського голови Ірина Чебелюк, а також працівники виконавчих органів та комунальних підприємств Луцька.

 
 
 
 
 

Гості зазначили, що приїхали до нашого міста з метою допомогти налагодити робочі контакти та поспілкуватися щодо відновлення, реконструкції та модернізації міської інфраструктури. Особливо їх зацікавили поточні досягнення та напрацювання керівництва КП “Луцькводоканал”, ДКП “Луцьктепло” та ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”.

Зокрема, Юрій Жерлінцин високо оцінив роботу директора “Луцькводоканалу” Віктора Гуменюка та зазначив, що позитивне враження від роботи цього підприємства, в тому числі, вплинуло на рішення делегації завітати саме до Луцька. Під час свого візиту члени делегації разом із керівництвом міста обговорили можливі перспективи модернізації міської інфраструктури: мережі водопостачання та водовідведення, утилізація побутових відходів.

 

Віктор Гуменюк розповів, що наразі очолюване ним підприємство робить все можливе для реалізації проєкту з реконструкції очисних споруд, реновації каналізаційних та водопровідних мереж. “По цих проєктах у нас є співпраця із Європейським інвестиційним банком, - додав він. - Зараз триває етап визначення переможців тендерних пропозицій”. Одна із окреслених ним проблем — забезпечення якісною водою мешканців приєднаних територіальних громад, до яких у попередні роки не було проведено водогін.

 

“Досі наші комунальні підприємства надзвичайно потужно працювали по залученню міжнародних грантових коштів. На щастя, з початку війни наша інфраструктура не постраждала, однак питання модернізації досі нагальне. За час бойових дій до громади прибуло безліч вимушено переміщених осіб, що значно збільшує навантаження на мережі. Зараз ми активно працюємо над можливим покращенням інфраструктури для того, щоб забезпечити комфорт як лучан, так і приїжджих”, - зазначила заступник міського голови Ірина Чебелюк.

У свою чергу, директор ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” Володимир Марценюк розповів, що підприємство шукає шляхи для максимально можливого сортування сміття та його переробки, модернізації техніки та логістики, веде переговори з європейськими інстанціями щодо перспективи побудови сміттєпереробного заводу.

 

Окрім того, триває реалізація спільного із німецькими партнерам проєкту, що має на меті удосконалення поводження із органічними відходами в луцькій громаді. В його рамках передбачено встановити станцію для очистки фільтрату на міському сміттєвому полігоні.

 

Тим часом, ДКП “Луцьктепло займається технічним переоснащенням підприємства, для чого було залучено кредитні кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку, а також грантові кошти від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності. Це дозволило встановити нову, 5 -мегаватну біопаливну котельню та понад 300 індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних житлових будинках. Окрім того, на підприємстві триває заміна старих котелень, насосів та (частково) тепломереж.

 

Члени делегації уважно ознайомились із наданою інформацією. За результатами зустрічі вони напрацюють шлях до подальшої співпраці та реалізації нових і амбітних проєктів з реконструкції луцької інфраструктури.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)