1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк та Воля Угруська підбили підсумки міжнародного проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні»

Луцьк та Воля Угруська підбили підсумки міжнародного проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні»

Луцьк (Україна) та Воля Угруська (Польща) реалізували міжнародний проєкт «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні» в межах Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. З цієї нагоди сьогодні відбулась заключна конференція.

 

За словами директора департаменту культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів, проєкт має особливе значення, адже відбувається в час війни: “Він про культурну спадщину, а отже про ідентифікацію кожної нації, кожного народу. В рамках проєкту ми довідались багато цікавого про спільну культуру, побут, історію і традиції обох країн, які тривають впродовж багатьох століть. Він спрямований на дітей та молодь, яким ми маємо передати всі традиції та нашу унікальну культурну спадщину. І це — одне із головних завдань проєкту”.

 
 

Учасниками конференції є люди, які досліджують, відтворюють та поширюють унікальну культурну спадщину волинського краю. Це — викладачі музичних та загальноосвітніх шкіл, працівники Волинського фахового коледжу культури та мистецтв імені І.Ф. Стравінського, керівники фольклорних колективів та творчі особистості, експерти, дослідники.

 

Їх привітала заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Вона відзначила, що міжнародна співпраця — одна із важливих сфер діяльності міської ради, враховуючи ту ситуацію, в якій ми зараз живемо. “Це як своєрідний острівок надії, де ми покладаємось на підтримку. Сьогодні це робить уся Україна і нас досить гарно підтримують, починаючи від найпростіших речей, таких як гуманітарна допомога, завершуючи фінансовою підтримкою для забезпечення життєдіяльності, для відновлення тих чи інших об’єктів. Є значна підтримка і культурної спадщини, а також об’єктів, які є культурним надбанням для нашої країни”, - сказала вона.

 
 

“Завдяки підтримці грантодавців ми маємо можливість витрачати кошти не з бюджету, а мати суттєві фінансові вливання міжнародних організацій. Дякую усім, хто долучається до проєктів. Це величезна праця працівників багатьох структурних підрозділів міської ради, координаторів та партнерів, тому що місто позиціонує себе, як надійний, прозорий партнер та партнер, який ефективно звітує за свою діяльність. Ми дуже чітко проходимо усі перевірки, а зауважень до нашої роботи не має. Відповідно це є наслідком того, що для громади відкриваються можливості залучення нових інвестиційних проєктів та нових коштів”, - наголосила Ірина Чебелюк.

 

Тим часом координатор проєкту Катерина Нагірська розповіла, що він тривав з 1 лютого до 31 липня цього року. І його організатори перевиконали усі сподівання. “Ми закрили усі індикатори, а в межах проєкту зробили мапу туристичних шляхів українсько-польського прикордоння, сформували двомовний альбом зібраних досліджень етнографів, які відвідали 25 носіїв нематеріальної культурної спадщини, де збирали пісні, ігри та дитячі забави. Зараз ці напрацювання роздано в навчальні заклади Луцька та Волі Угруської. Також ми провели літню мистецьку етношколу на сотню учасників та реалізували транскордонний фестиваль, який відбувся у гібридному форматі з трансляцією в мережі інтернет”, - повідомила Катерина Нагірська.

 
 
 
 

За усі старання та напрацювання під час реалізації проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні» Ірина Чебелюк вручила українським та польським дослідникам подяки міського голови.

 

Опісля вітальне слово мали віцеконсул Республіки Польща у Луцьку Міхал Банась та директор Центру європейських проєктів Лешек Буллера.

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)