1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк зараз переживає культурний ренесанс - Сергій Єфіменко

Луцьк зараз переживає культурний ренесанс - Сергій Єфіменко

Сьогодні радник міського голови Ігор Поліщук разом з директором департаменту культури Тетяною Гнатів зустрілися з представниками культурного та мистецького середовища нашого міста, щоб проаналізувати усі події, які нині відбуваються, та намітити плани на наступний рік, адже зараз формується програма розвитку культури на 2020 рік.

 

Тетяна Гнатів розповіла, що галузь культури та мистецтва в Луцьку успішно розвивається, починаючи із модернізації закладів, так і успішною реалізацією різноманітних проєктів. Запорукою цього успіху вона називає консолідовану співпрацю депутатського корпусу міської ради, керівництва міста та очільників структурних мистецьких підрозділів.

Радник міського голови заважив, що зараз непрості часи як для мистецької освіти, так і освіти загалом, тому що в загальній та середній освіті планується скасування надбавок та доплат вчителям. “Це - дуже серйозна небезпека. Ми вчора на сесії приймали звернення щодо недопущення таких дій”, - сказав Ігор Поліщук.

 
 

“Інше питання — реформа мистецької освіти, яка з самого початку була незрозуміла, а зараз ще більше стає незрозуміло, куди вона рухається. Мається на увазі, реформування мистецької освіти, а також атестація працівників мистецької освіти, положення про яку на дев'яносто сторінках, де нічого не зрозуміло. Ми з цього питання ще влітку надсилали своє звернення і до Президента, і до Верховної Ради України, а два тижні тому зустрічалися з народним депутатом Іриною Констанкевич, яка працює в гуманітарному комітеті. Ми ініціювали виїзне засідання цього комітету, яке відбудеться в Луцьку 28 та 29 листопада. Ми будемо переконувати цей комітет та народних депутатів в тому, що не можна вбивати мистецьку освіту, адже те, що сьогодні відбувається — це зведення нанівець усіх багатолітніх напрацювань, які існують в традиціях української мистецької освіти, та повна підміна понять серйозної роботи якимись забавками і несерйозністю”, - додав він.

 

У рамках візиту представники гуманітарного комітету Верховної Ради, відвідають всі луцькі музичні школи, бібліотеки, адже лучанам є що показати народним обранцям. Ігор Поліщук закликав присутніх висловити свою думку на засіданні комітету та розповісти про реальні речі, які сьогодні відбувається в цих реформах для того, щоб висловити чітку позицію і на прикладі нашого міста показати, що мистецька освіта - це не щось другорядне та таке, на що можна махнути рукою. “Я думаю, ми зробимо так, що воно буде дієвим. Я сподіваюся, що народні депутати зможуть донести до решти парламентарів ту ситуацію, яка є в мистецькій освіті”, - наголосив Ігор Поліщук.

 

Також він розповів, що міська рада разом з Волинською обласною філармонією започаткувала ряд фортепіанних концертів, які відбуватимуться на постійній основі. У Луцьку вже виступала Етела Чуприк, а 6 листопада гратимуть цікаві українські піаністи Анастасія Шанскова та Андрій Луньов.

“Вони концертують в Європі, тому хочеться, щоб їхній виступ відвідали учні музичних шкіл, а також студенти училища культури та Східноєвропейського національного університету з метою набуття неоціненного досвіду. Такі концерти коштують дуже дорого, адже “зловити” цих піаністів та привезти до нашого міста є дуже непростим завданням”, - підкреслив радник міського голови.

 

“Наступна наша ідея — це фестиваль класичної музики, - продовжив свою розповідь Ігор Поліщук. - У нас є різні фестивалі в замку, але на жаль те, що найбільше пасує до замку у нас відсутнє. Ми плануємо провести його влітку 2020 року. Зараз триває робота над концепцією фестивалю. Ми хочемо розвивати цей напрямок і зробити Луцьк одним із серйозних осередків класичної музики, який буде відомим на карті України. Фестиваль триватиме два або три дні з пристойним фінансуванням, тому зможемо запросити, як відомих іноземних музикантів, так і показати досягнення наших місцевих колективів”.

“Відсутність нормального роялю - одна з причин, чому до нашого міста важко запросити відомих музикантів, тому зараз назріло питання щодо його придбання. Навіть якщо оркестри приїжджають зі своїми інструментами, то солісту на фортепіано просто немає на чому грати. Ми плануємо купити для потреб громади міста рояль Steinway & Sons, тому хочемо, щоб представники музичної культури та мистецтва інформаційно підтримали нас та розповіли про переваги цього музичного інструменту. Хтось скаже краще купити електронний рояль за 200 тисяч гривень, а решту грошей пустити на інші цілі. Однак придбання роялю Steinway & Sons - це інвестиція в культурне життя міста на сто років уперед. На роялі, який ми придбаємо, при належному догляді, гратимуть у нашому місті й через сто років. Це — довгострокова інвестиція, тому мусимо використати той час, який маємо, з максимальною ефективністю”, - наголосив Ігор Поліщук.

Підтримав ідею Ігоря Поліщука й директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко. Він розповів, що Київ, Львів, Люблін та Брест — це ті міста, де найближче від Луцька є рояль Steinway & Sons. “Його немає в Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Івано-Франківську. Ви можете собі уявити наскільки ми можемо просунутися на цьому рівні. Хочу нагадати усім, що чотири роки тому ми створили громадську організацію “Подаруймо Луцьку рояль”. Три роки ми збирали гроші. Зібрали 90 тисяч гривень, тому іншого способу, ніж просити міську раду у нас немає. Придбання роялю - це така сама необхідність для культури нашого міста, як МРТ чи ангіограф у лікарнях. Для мене це одна з ознак європейськості”, - наголосив Сергій Єфіменко.

За його словами, Луцьк зараз переживає культурний ренесанс та робить фантастичні кроки в розвитку культури: “Філармонія перебуває в обласній комунальній власності, у нас немає концертного залу, а луцькі музичні школи просто дивують мене. Це — фантастичний час. Луцькій культурі дуже пощастило. Якщо місто робить такі фантастичні кроки, то ми, представники музичного мистецтва, повинні своїми діями показувати, що це правильні кроки та збирати повні зали”, - сказав директор філармонії.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)