Луцька громада долучилася до Всеукраїнської акції “16 днів без насильства” проведенням форуму “Твій голос чути”
Щороку в Україні в листопаді та грудні відбувається акція “16 днів проти насильства”. У цей час громадські організації та органи влади активізують свої зусилля з метою збільшення серед людей обізнаності про всі форми насильства та нагадування, що насильству немає виправдання.
У межах акції “16 днів без насильства” у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбувся форум “Твій голос чути”. Його мета – привернути увагу громадськості до проблеми, яка в умовах війни стала гострішою. Адже через постійний стрес люди перебувають у напруженні і частіше конфліктують у родинах.
У межах форуму відбулося три панельних дискусії за участю представників органів влади, Національної поліції та громадських організацій. Під час обговорення теми “Домашнє насильство: виклики, зміни, робота в регіонах” заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк розповіла про те, як Луцька громада розбудовує систему протидії домашньому насильству.
“Говорити, що ми здолали цю проблему було б невірно, але позитивним є те, що у нас ведеться системна робота в цьому напрямку, – поінформувала Ірина Чебелюк. – Насамперед, це тісна міжвідомча взаємодія між структурами, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства. Крім того, в громаді активно працюють сервіси, які дуже допомагають у боротьбі з цим явищем: мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та “ВОНА хаб. Луцьк”, де людині надають першочергову підтримку після того, як вона розірве коло насильства”.
Учасники форуму, серед яких була студентська молодь, отримали чимало практичної інформації, зокрема, алгоритм дій у випадку домашнього насильства.
1. Повідомити правоохоронні органи про факт домашнього насильства. Саме поліція може врятувати ваше життя в критичній ситуації.
2. Звернутися до центру соціальних служб у вашому місті. У центрі ви зможете отримати всі необхідні соціальні, психологічні, юридичні послуги та консультації. За потреби вас можуть скерувати до притулку чи кризової кімнати для постраждалих.
3. Поділитися проблемою з друзями та близькими. Якщо вам складно відкритися рідним, зверніться за психологічною допомогою, зокрема, зателефонуйте на цілодобову гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером 116 123. Ус дзвінки – безкоштовні та анонімні.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)