1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцька міська рада — активний учасник міжнародних грантових проєктів

Про реалізацію міжнародної грантових проєктів проінформувала під час сьогоднішньої оперативної наради начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець.

“Управління міжнародного співробітництва координує впровадження грантових міжнародних проєктів, які реалізує виконавчий комітет Луцької міської ради. Це безповоротні, не кредитні кошти, не передбачають отримання прибутку та повернення відсотків. У 2018-2020 роках на реалізацію таких проєктів ми отримали понад 1 млн 600 тис. євро грантових коштів, це близько 51 млн грн. Додатково протягом наступних двох років ще близько 276 тис. євро надійде у бюджет фінальними платежами від грантодавців після затвердження фінальних звітів”, - розповіла вона.

Найцікавішим проєктом є «Використання екологічних і розумних технологій у системі громадського транспорту міста Луцька». Впроваджується у партнерстві з краєм Ліппе ФРН (програма NAKOPA-2018 за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини). На реалізацію цього проєкту отримали грант – 217 600 євро (6 541 000 грн).

Вже встановлено 9 «розумних зупинок» для громадського транспорту (5 великих і 4 малих), а також — 22 «розумних табло» з інформацією про рух громадського транспорту. Кожна зупинка містить розумне табло, на якому висвітлюється інформація про прибуття громадського транспорту, сонячну панель, точку для зарядки телефону, зовнішнє освітлення, смітники для роздільного збору сміття, камеру відеоспостереження.

Також в рамках цього проєкту розроблено Стратегію розвитку громадського транспорту та транспортної інфраструктури Луцької міської територіальної громади до 2025 року, пофарбовано 17 тролейбусів зі старого тролейбусного парку з ознакуванням промоційними закликами. Триває опрацювання контенту для сайту, що висвітлюватиме інформацію про громадський транспорт Луцької МТГ.

Луцький міський голова Ігор Поліщук дав доручення директору департаменту ЖКГ Миколі Осіюку тримати на контролі питання охайного стану зупинок. “Внаслідок реалізації цього проєкту вивільнено певну кількість звичайних зупинок, визначіть ті місця, де є найбільший попит на встановлення зупинок громадського транспорту, і до 1 червня встановіть їх”, - наголосив він.

Лучани позитивно відгукуються про встановлення “розумних зупинок” та електронних табло. Це зручно та інформативно. За його словами, у 2022 році планують продовжити роботи зі встановлення таких зупинок уже за кошти міського бюджету. Він доручив управлінню транспорту та зв’язку міської ради до 1 липня визначити місця, де варто їх встановити.

Ще один проєкт — “Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” (Програма Польща-Білорусь-Україна 2014-2020) у партнерстві з містом Люблін Республіки Польща.

Найбільша частина коштів спрямована на ремонтно-реставраційні роботи на пам'ятках архітектури: монастир єзуїтів (охоронний № 77/3) та оборонна башта (башти князів Чорторийських) з муром (охоронний № 1010). Грант — 1 034 282,93 євро, отримано 879 тис євро ~ 27,4 млн грн.

За словами Вікторії Гомонець, станом на зараз здійснено 77,5% запланованих проектною документацією ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках та благоустрою прилеглої території на суму 23 808 810 грн (781,5 тис євро). Проведено 4 черги наукових археологічних досліджень на пам’ятках на замовлення виконкому міської ради Державним підприємством «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України. У вересні 2020 року під час робіт зроблено сенсаційне відкриття нових підвалів під вежею Чорторийських.

У квітні 2021 року: проведено розкопки коридору довжиною 18 м, яким з’єднано підвали під монастирем єзуїтів і вежею Чорторийських — нових 170 кв.м, разом всіх підвалів — 670 кв.м.

Ведеться робота по закупівлі предметів і гаджетів для наповнення експозиції лицарства і середньовічних часів у підвалах пам’яток: силіконова фігура монаха, лицарські обладунки, експозиція навчального процесу, голограми, шоломи віртуальної реальності, мультимедійні екрани. Збережено від руйнування фрагмент оборонного муру, від підтоплення і руйнування - весь комплекс пам’яток. Здійснюється впорядкування, благоустрій, озеленення, будуть відпочинкові зони, відеоспостереження.

На завершальному етапі проєкт “Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма та Луцька” (Програма Польща-Білорусь-Україна 2014-2020) у партнерстві з містом Хелм Республіки Польща. Грант - 695 200 євро, отримано 591 тис. євро ~ 16,7 млн грн.

В рамках цього проєкту здійснено такі заходи:

- здійснено капітальний ремонт 0,5 км вулиці Рівненської (від вул. Задворецької до вул. Купріна) в м. Луцьку.

- здійснено капітальний ремонт 40 світлофорних об’єктів у м. Луцьку: замінено 279 транспортних світлофорів, 193 пішохідних.

- проведено реконструкцію вуличного освітлення на вул. Рівненська: на 383 світильниках встановлено нові ефективні LED лампи; проведено заміну 246 світильників на нові LED на вул. Конякіна.

- на замовлення Луцької міської ради Луцьким національним технічним університетом розроблено комплексну систему (схему) організації дорожнього руху в м. Луцьку.

Реалізовується новий проєкт з Адміністрацією краю Ліппе (ФРН) “Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді”.

Донор: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Engagement Global, програма NAKOPA 2020. Грант: 244 170,89 євро.

Термін реалізації: 2021-2023 рр.

Заходи проєкту:

- закупівля та встановлення обладнання для очистки фільтрату на полігоні у с. Брище;

- закупівля компостерів для шкіл Луцької МТГ (20 шт);

- розробка Концепції управління органічними відходами;

- інформаційні кампанії щодо поводження з органічними відходами у Луцькій МТГ;

- заходи з обміну досвідом.

Є два проєкти на етапі контрактування з Третього конкурсу малих проєктів Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020:

- “Промоція природної спадщини міських річок та прибережних територій Жешува та Луцька”, спільний з Гміною міста Жешув Республіки Польща.

- “Таємниці двох веж: просування середньовічних укріплень Луцька та Любліна за допомогою інноваційних технологій” спільний з містом Люблін Республіки Польща.

 

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)