Луцька міська рада звернулася до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів щодо вжиття невідкладних заходів для усунення порушень природоохоронного законодавства Гнідавським цукровим заводом
Сьогодні обранці громади під час позачергової 16-ї сесії Луцької міської ради прийняли звернення до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо вирішення екологічної проблеми Луцької міської територіальної громади та прилеглих до неї населених пунктів, пов’язаної із забрудненням атмосферного повітря промисловими викидами від діяльності ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”.
Причиною для ухвалення такого рішення стали проблеми з погіршенням якості атмосферного повітря, у зв’язку із експлуатацією паливного обладнання ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”. Жителі мікрорайону Вересневе та ДПЗ масово скаржаться та звертаються до міської ради з проханням втрутитись в ситуацію із періодичними викидами їдкого чорного диму від труби заводу.
Проведені перевірки державними контролюючими органами (ДЕІ та Держпродспоживлужби) не принесли очікуваних результатів, дослідження якості повітря не виявило перевищень допустимих викидів. Забруднення атмосферного повітря викидами від заводу вперше виникло в травні 2021 року та було пов’язане із переведенням паливного обладнання з природного газу на мазут, що потребувало його технічного налаштування. Після проведення перевірок та тимчасового припинення виробничої діяльності ситуація з шкідливими викидами стабілізувалась. На жаль, викиди від діяльності паливного обладнання заводу знову періодично повторюються та є тенденція до їх зростання з настанням сезону цукроваріння.
Звернення
щодо вирішення екологічної проблеми Луцької міської територіальної громади та прилеглих до неї населених пунктів, пов’язаної із забруднення атмосферного повітря промисловими викидами від діяльності
ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”
Луцька міська рада звертається до Вас, як до центрального органу державного виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони довкілля.
Відповідно до ст.16, 50 Конституції України, кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави.
Протягом останніх трьох місяців 2021 року тисячі мешканців м.Луцька, р-ну Вересневе, ДПЗ та прилеглих населених пунктів, потерпають від викидів в атмосферне повітря, що спричинені роботою котельні ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”. Постійно люди спостерігають та вимушені вдихати їдкий чорний дим від роботи котельного обладнання заводу. На рослинах, будівлях, припаркованому в житловому районі транспорті мешканці спостерігають сажу від викидів котельні. Люди стурбовані ситуацією та впливом шкідливих викидів заводу на їх здоров’я та довкілля. В даному житловому районі міста в зоні впливу шкідливих викидів розміщені житлові будинки, соціальні об’єкти, такі як дитячий садочок, школа, спортивна школа та інші.
Проведені позапланові перевірки діяльності підприємства головним управлінням держпродспоживслужби у Волинській області та державною екологічною інспекцією у Волинській області не призвели до позитивного результату. Перевищень допустимого рівня викидів в період перевірок не виявлено. Вважаємо, що проведені заходи державного контролю є неефективними, проведені в період, коли котельне обладнання працювало не на повну потужність та на альтернативному пальному (природний газ), не утворюючих шкідливих викидів, а діяльність даного підприємства призводить до забруднення довкілля та, як наслідок, збільшення захворюваності. Адже мешканці даного району масово скаржаться на погіршення стану здоров’я внаслідок викидів підприємства ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”. Громадяни масово звертаються до міської ради, на урядову “гарячу лінію” зі скаргами.
Незабаром розпочнеться сезон цукроваріння та відновиться робота підприємства на повну потужність, що відповідно призведе до погіршення ситуації зі шкідливими викидами. Враховуючи вище викладене, просимо Вас взяти на контроль та вжити невідкладних заходів щодо усунення порушень природоохоронного законодавства, що призводять до забруднення атмосферного повітря, погіршення соціального благополуччя, здоров’я та самопочуття населення.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)