Луцькій громаді представили концепцію рекреаційної зони “Гнідавське болото”
У межах двох громад – Луцької та Боратинської – розташований унікальний природний об’єкт – Гнідавське болото. Його площа становить 116 гектарів і приваблює своєю дикою природою, різноманіттям флори та фауни. Луцька частина болота розміщується поруч з історичним Старим містом. На думку фахівців управління туризму та промоції міста, локація має значний туристичний потенціал. З метою його використання луцькій громадськості було представлено концепцію створення рекреаційної зони “Гнідавське болото”.

Проєкт концепції розробив архітектор дизайнерської студії Cosmos creativ group Володимир Цапук. Мета проєкту – зберегти територію Гнідавського болота, мінімізуючи втручання в природу, і створити екологічну стежку (boardwalk), яка стане простором для відпочинку, екологічної освіти та комунікації.
Концепція рекреаційної зони передбачає створення:
1. Екологічної стежки (boardwalk).
Встановлення дерев’яної доріжки через болото, що дає змогу мінімально торкатися природного середовища зі встановленням спостережних майданчиків для вивчення флори і фауни.
2. Зони відпочинку.
Лавки, місця для пікніків, інтегровані в природний ландшафт. Екологічні майданчики для дітей.
3. Інформаційно-освітньої інфраструктури.
Таблички з інформацією про рослини, тварин та історію території. Підготовка маршрутів для екоекскурсій.
4. Природоохоронні заходи.
Очищення території від сміття та інвазивних видів.
5. Забезпечення доступу.
Організація зручних підходів до території, що не порушують природний баланс.
Стежка через болото (boardwalk) – це пішохідний маршрут, що об’єднує два береги Стиру, пролягаючи по вже існуючих природних стежках. У низинах та на ділянках, де можливі підтоплення, стежка проходить по дерев’яному настилу, піднесеному над рівнем землі.
На підвищених ділянках стежка має бути вимощена набивною крихтою по грунту. Таке покриття добре виконує дренажну функцію та не шкодить довкіллю. Рівень стежки розроблено з мінімальними ухилами, враховуючи потреби маломобільних груп населення.
Заступник міського голови Ірина Чебелюк зазначила, що для структурних підрозділів Луцької міської ради тема Гнідавського болота є предметом серйозної тривалої роботи. Про це свідчить і сьогоднішня презентація концепції, тож вона радіє, що подія зібрала багато небайдужих лучан, зокрема, молоді.

“Ніхто не каже, що завтра буде реалізована саме ця концепція. Це пропозиція, яку ми готові обговорювати та слухати інші ідеї. Разом з тим, це один із тих предметних кроків, коли ми спільно з громадськістю, працівниками державних структур, які відповідають за збереження екосистеми, депутатським корпусом працюємо над перспективним проєктом. Це важливий етап роботи, адже коли з’явиться можливість залучити грант або кошти інвесторів на рекреаційний проєкт “Гнідавське болото”, ми повинні бути до цього готовими”, – зазначила Ірина Чебелюк.
Ознайомитися із Концепцією можна за покликанням: GNIDAVSKE_BOLOTO_CONCEPT
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 724727)