Луцькій художній школі 60 років
4 листопада 2021 року о 14.30 в галереї мистецтв Національної спілки художників України (вул. Лесі Українки, 24 а) відбудеться урочисте відкриття ювілейної виставки творчих робіт учнів та викладачів Луцької художньої школи з нагоди 60-річчя школи.
На виставці представлено понад 450 робіт, що відображають навчальний та творчий процес художньої школи. Представлені тут роботи з рисунку, живопису, композиції, скульптури, пленерні роботи.
Довідка:
Луцька художня школа заснована у 1961 році.
На цей час в Луцькій художній школі навчається 420 учнів на бюджетній основі та 180 учнів на засадах самоокупності. Навчання учнів здійснюють 24 викладачі. Упродовж 60-річної діяльності початкову мистецьку освіту у школі здобуло понад 4000 дітей. Цьогоріч свідоцтво про закінчення школи отримали 120 дітей.
Основний курс навчання у школі складає чотири роки, впродовж яких учні отримують базові знання з рисунку, живопису, композиції, скульптури, історії мистецтва. У наступні 2 роки учні мають змогу вивчати предмети за спеціалізацією дизайну.
В школі діють підготовчі групи на самоокупності, організовано дворічне навчання для дітей старшого віку.
Паралельно з основним навчальним процесом в школі активно проводиться виставкова, конкурсна та пленерна діяльність, налагоджена співпраця з іншими мистецькими навчальними закладами різних рівнів.
Щороку більше 50 учнів здобувають перемоги на обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсах.
У школі вперше в Україні упроваджено уроки писанкарства. Для занять гончарним мистецтвом встановлено муфельну піч. Налагоджено тісню співпрацю з вищими мистецькими навчальними закладами м.Косова, м.Львова. Щороку на базі школи проводиться виставка-конкурс дитячих писанок «Писанковий дивоствіт», Міжнародний конкурс-пленер учнів та студентів мистецьких навчальних закладів «Луцький замок». 2018 року започаткований проєкт «Територія творчості», що реалізовується в рамках заходів з відзначення Дня міста.
Після капітального ремонту у школі активно діє виставкова зала, де експонуються творчі роботи учнів і викладачів.
Проведено капітальний ремонт системи опалення та водопостачання, в рамках програми НЕФКО здійснено утеплення будівлі школи.
З 1989 року і до сьогодні директором школи є заслужений працівник культури України Іван Миколайович Гаврилюк.
Департамент культури