1. Головна
  2. Оперативна інформація

Малі річки міста потребують захисту!

Малі річки міста потребують захисту!

    Вже неодноразово звертались до лучан із закликами берегти природу нашого рідного міста, яка щедро представлена малими річками, водосховищами, болотами. Їх розташування в межах міста – це наше з вами багатство, адже вони урізноманітнюють міський ландшафт, створюють сприятливий м’який мікроклімат, є зонами зосередження зелених насаджень, тварин та птахів місцевої поліської фауни.

   Навесні та восени в рамках толок, суботників, санітарно-екологічних днів до робіт з утримання та санітарного прибирання водних об’єктів міська рада активно залучає учнів, студентів, волонтерів, представників громадськості з метою виховання усвідомлення причетності до стану навколишнього середовища у місті.

    Протягом літа спеціальні заходи з розчищення русел річок, косіння бур’янів у прибережних смугах, знесення аварійних та сухостійних насаджень виконує бригада працівників комунального підприємства „Луцькспецкомунтранс”.

    З перших днів червня проведені роботи з розчистки заторів у руслі р.Сапалаївка біля мосту на вул. Карпенка-Карого. 16 – 17 червня працівники підприємства розчистили затори із гілля, побутових відходів, річкових наносів на р.Жидувка в районі стадіону „Підшипник” та біля оздоровчого комплексу „Печерські сауни” на р. Сапалаївка. В подальших планах -прибирання  відходів життєдіяльності людини на берегах р.Сапалаївка та в районі колишнього річкового порту, де активісти працівники заводу ТзОВ „Кромберг енд Шуберт” та любителі активного відпочинку планують облаштувати берег р.Стир для дитячого байдаркового клубу.

    Наші малі річки протікають територією міста у найбільш густозаселених районах, а тому зазнають значного негативного впливу від лучан. Не бажаючи розуміти розміру шкоди, яку вони чинять природі, садять картоплю і квасолю на берегах малої Жидувки під багатоповерхівками, що на вул. Грабовського,13 та на берегах р.Сапалаївка на вул. Ветеранів, 7, 9, а продукти змиву з городів перетворюють наші річки у стічні канави. 

    Тому, скільки б заходів із збереження річок з ініціативи влади не було б проведено, поки  окремі жителі міста не зупинять свою діяльність, яка знищує природу, нам і надалі жити у смітниках, і насолоджуватись спогляданням брудних рівчаків, які колись були річками.

 

     Відділ екології