1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Мереживні вірші”: у галереї мистецтв презентували творчі роботи учасників Всеукраїнського конкурсу витинанки

“Мереживні вірші”: у галереї мистецтв презентували творчі роботи учасників Всеукраїнського конкурсу витинанки

Перший всеукраїнський конкурс витинанки «Мереживні вірші», присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки, організували викладачі кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Волинського національного університету імені Лесі Українки, Волинський осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Волинський осередок Львівського відділення спілки дизайнерів України за підтримки народного депутата України Ірини Констанкевич.

 

Заступник міського голови Ірина Чебелюк, яка була присутня на презентації виставки, зазначила, що заходи, приурочені 150-річчю від дня народження Лесі Українки, унікальні та особливі. “Сьогоднішній захід — перлинка усіх заходів: унікальні роботи, особливий підхід, тонкий та ніжний стиль. Найбільше тішить той факт, що наша землячка акумулювала в собі особливість нашої Волині. Ту спадщину, яку ми маємо, те, що ми можемо дослідити, примножити та зберегти, ми маємо це робити. Звісно, якщо у нас є можливість в іншому світлі та сенсі показувати творчість Лесі, ми це будемо робити. Ми будемо підтримувати ті проєкти, які допомагатимуть та прославлятимуть наше місто та Волинь”, - зауважила Ірина Чебелюк.

 
 
 

Мета ініціативи – популяризація творчої спадщини Лесі Українки у молодіжному середовищі; поглиблення вивчення та творчого переосмислення її поетичних творів студентами й учнями різнорівневих навчальних закладів мистецького спрямування; залучення молоді до збереження та розвитку мистецтва витинанки як вагомої частини традиційного та сучасного мистецтва України.

У конкурсі взяли участь представники 21 навчального закладу з 10 областей України.

 
 

До слова, подача конкурсних робіт розпочалася 15 грудня і тривала до 10 лютого 2021 року включно. 1 березня журі підіб’є підсумки конкурсу та визначить переможця.

 
 

Роботи мали відповідати таким вимогам: бути виконаною в техніці витинанки; розкривати тему творчості чи життєвого шляху Лесі Українки; мати розмір не менше ніж 50 см з меншого боку чи у діаметрі; не містити плагіату; бути підготовленою до експонування на конкурсній виставці (оформленою під пластик чи скло, мати вішачки); обов’язково містити розміщений на зворотному боці підпис, у якому буде зазначена така інформація: прізвище, ім’я та по батькові автора, вік автора, населений пункт, навчальний заклад, прізвище, ім’я та по батькові керівника, назва роботи, техніка, розмір.


 


 


 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)