Микола Романюк: «Кожне місто і кожна громада створюють самобутню культуру, яка, наче вітрила, допомагає місту рухатися вперед»
Сьогодні у залі засідань міської ради відбулося відкриття Міжнародного форуму мерів інтеркультурних міст «Порт культур».
У його відкритті взяли участь голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, Генеральний консул Генерального консульства Республіки Польща у місті Луцьку пані Беата Бживчи, експерт Ради Європи з міжкультурного діалогу, радник з питань інтеркультурної політики м. Женева (Швейцарія) та м. Люблін (Польща) Фримен Олівер.
Микола Романюк перед початком роботи Форуму зауважив: «Приємно, що Парламентська Асамблея Ради Європи, її структурні підрозділи погодилися провести Форум у нашому місті. Ми над його підготовкою працювали більше року. Він нам корисний тим, що про нас більше будуть знати у Раді Європи. Форум показує, що влада, територіальна громада налаштована на Євро інтеграцію».
У своєму вітальному слові він сказав:
«Шановні учасники форуму! Шановні поважні гості! Від імені усієї Луцької громади радий вітати вас у нашому старовинному місті, яке завтра святкуватиме свій день народження. Проведення вже другого Міжнародного Інтеркультурного Форуму в Луцьку є подією знаковою та символічною. Луцьк, як традиційний центр, у якому історично обговорювалася доля і майбутнє Європи, доводить, що провідну роль у цих питаннях сьогодні відіграють міста. Кожне місто і кожна громада створюють самобутню культуру, яка, наче вітрила, допомагає місту рухатися вперед. Місто і культура – дві головні теми нашого нинішнього форуму, який відбувається під назвою «Порт культур».
Саме на рівні міських громад формується культура сучасного суспільства. І в цьому відношенні міста, що проголосили інтеркультурний підхід головним принципом своєї політики та стратегії розвитку, обстоюють ті цінності, які необхідні сучасному світові, розколотому суперечностями та конфліктами – міжкультурний діалог, взаємоповагу, права людини.
Інтеркультурні міста, об’єднані у загальноєвропейську мережу, відкривають унікальні можливості – можливості творчої та відкритої співпраці на рівні місцевих громад понад кордони. Ця співпраця може розвиватися в будь-яких галузях, сприяючи розвитку громад і культур, що їх складають. З цією метою місто Луцьк від імені Української Платформи інтеркультурних міст пропонує проект декларації між містами, що хочуть і планують розвивати таку співпрацю. Сподіваємося, що пропонований документ дасть підставу для розвитку спілкування та взаємопізнання різних громад.
Ми назвали цьогорічний форум у Луцьку Форумом мерів «Порт культур», хоч і розуміли, що керівникам міст наприкінці серпня важко буде знайти час для такої зустрічі. Тому хочеться віддати належне тим мерам, що відгукнулися на наше запрошення персонально, і подякувати тим міським головам, що забезпечили участь представників своїх громад. Це є свідченням зацікавлення запропонованої ідеї щодо таких щорічних міжнародних зустрічей, де обговорюватимуться проблеми окремої галузі і збиратимуться відповідні фахівці. Луцький Порт культур наприкінці серпня, на День міста Луцька, гостинно відчиняє двері та пропонує розглянути на наступний рік такі можливі теми: молодіжна культура в сучасному місті; місце комфортне для життя і цікаве для туристів; інтеркультурна економіка».
На завершення виступу Микола Романюк ще раз привітав усіх з відкриттям Другого міжнародного форуму мерів інтеркультурних міст «Порт культур». Побажав цікавих знайомств, народження нових ідей та задумів. Щоб обмін думками був ефективним, а результати пленарних сесій спонукатимуть до нових проектів. Щоб місто Луцьк для кожного з гостей стало приємним відкриттям!
Володимир Войтович привітав представників Парламентської Асамблеї Ради Європи, пані Беату Бживчи, усіх представників, які приїхали на нашу древню Волинську землю. Передав вітання від депутатів обласної ради, голови обласної державної адміністрації Бориса Клімчука. Від усіх органів місцевого самоврядування та виконавчої влади нашої області. «Ми надзвичайно прихильно ставимося до того, що Микола Романюк працює над проведенням таких форумів, об’єднання зусиль усіх волинян для того, щоб робити кроки до Європейської спільноти. Це надзвичайно важливо сьогодні. Тепер жодних сумнівів не має, що українці хочуть жити і працювати у єдиній європейській сім’ї», – зазначив Володимир Войтович.
Учасників форуму привітали Генеральний консул Генерального консульства Республіки Польща у місті Луцьку пані Беата Бживчи та експерт Ради Європи з міжкультурного діалогу, радник з питань інтеркультурної політики м. Женева (Швейцарія) та м. Люблін (Польща) Фримен Олівер.
У форумі беруть участь представники з українських міст Павлоград, Прилуки, Житомир, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Вінниця, Білогірськ, грузинського Горі, Боткірка (Швеція), Люблін Республіки Польща та ін. Його модератор- директор центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко.
Протягом двох днів, 24 – 25 серпня, учасники форуму будуть спілкуватимуться на теми: «Культура взаємодії та відкритості – передумова розвитку сучасної громади». «Культура як візитна картка міста – презентація міст». «Сучасні виміри регіонального і місцевого розвитку».
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)