1. Головна
  2. Оперативна інформація

Микола Романюк взяв участь у відкритті Музею історії Луцького Хрестовоздвиженського братства XVI-XXI ст.

       Він знаходиться за адресою: м.Луцьк, вул. Кондзелевича, 5.

       Захід розпочався святковою літургією архієпископа Луцького і Волинського о.Михаїла в братській Хрестовоздвиженській церкві.

       Після цього відбулося урочисте відкриття музею. Звертаючись до присутніх, Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що сьогодні в місті – «подвійне свято: Воздвиження Чесного Хреста і відкриття першого в Україні музею Луцького братства».

       «Це історична подія, адже ми відкриваємо неординарний музей. Він є даниною пам’яті тим людям, які сотні років тому робили все для того, щоб в Україні була своя православна церква, щоб українці були українцями. Цю пам’ять потрібно берегти нам», - наголосив він.

       Микола Романюк також подякував від імені всієї луцької громади усім причетним до відкриття музею, а особливо Бондаруку Андрію Івановичу - голові Волинського братства імені Святого Апостола Андрія Первозванного. «Своїм вчинком Ви вписали себе в історію міста Луцька навіки», - сказав міський голова та вручив йому вітальну адресу.

       За багаторічну громадську діяльність, активну участь у відродженні Волинського крайового Братства Святого Апостола Андрія Первозваного, а також  з нагоди відкриття музею історії Луцького Братства Микола Романюк вручив Подяки Євгену Симоновичу, Серафимі Симонович, Володимиру Табачуку, Галині Шафеті, Валентину Добрянському.

 

       Довідково.

Музей Луцького братства - це перший в Україні музей історії братської організації, збудований на науковому образотворчо-документальному матеріалі, художніх творах волинських малярів Олександра Дишка і Володимира Жупанюка. Експозицію доповнюють оригінальні церковні предмети з колекції Волинського краєзнавчого музею.

Раритетами новоствореного музею є стародруки з бібліотеки Луцького братства, документи про фінанасові операції луцьких братчиків, метричні книги Хрестовоздвиженської братської церкви. А через схему-реконструкцію Старого міста на космічному знімку сучасного Луцька відвідувачі музею матимуть можливість особисто зазирнути в минуле волинської столиці.

Луцьке братство розпочало роботу у 1617 році в складних умовах відсутості власної держави, денаціоналізації і покатоличення українського суспільства. Воно ставило завдання відродити втрачені позиції Української Православної Церкви і об’єднало на цьому шляху зусилля всіх верств волинського населення – князів і шляхти, міщан і селян.

Луцьким братчикам вдалося більше, ніж на сто років, зберегти «віру батьків і дідів», що було рівнозначним самому існуванню української спільноти в Речі Посполитій.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 724727, 720665, 777946)