Міська рада налагоджує співпрацю з Європейським Банком реконструкції та розвитку
Сьогодні відбулася зустріч Луцького міського голови Миколи Романюка з експертами Європейського Банку реконструкції та розвитку. ЄБРР в основному спеціалізується на підтримці теплозабезпечення, питаннях водовідведення та водоочищення, транспорту, а також будівництва доріг.
Під час зустрічі обговорено програму модернізації ДКП «Луцьктепло», яка спрямована на заощадження паливно-енергетичних ресурсів, що стане можливим при виконанні наступних заходів:
- заміни пальників на котлах середньої та великої потужності на автоматизовані та заміна котлів потужності (типу НІІСТУ);
- ліквідації підвальних та нерентабельних котелень та будівництва нових (БТК) для теплопостачання взамін постачання покупного тепла;
- модернізації центральних теплових пунктів та влаштування індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках;
- заміни трубопроводів зовнішніх теплових мереж попередньоізольованими трубами.
Микола Романюк поінформував присутніх про те, що у місті розпочалася модернізація у сфері теплопостачання, реалізовується Проект «Реформа міського теплозабезпечення», яка передбачає постійний енергоаудит. «З цією метою закуплено лічильники на тепло для кожної котельні, до кінця жовтня їх усіх буде встановлено».
Представники Європейського Банку реконструкції та розвитку розповіли, що перед тим, як виділити 10 млн. євро на підтримку розвитку ДКП «Луцьктепло», слід зрозуміти технічну точку зору проекту, адже усі проекти повинні носити довгостроковий характер та при їх розробці, у першу чергу, враховується вплив на навколишнє середовище та людський фактор. Звернули увагу, що в Україні гостро стоїть проблема зниження кількості споживання газу, і в обов’язковому порядку має бути забезпечено індивідуальне регулювання теплоспоживання у будинках та строгий облік за ним. Тарифи на тепло повинні мати змінну та постійну частину: змінна базуватиметься на кількості використаного ресурсу, а не на метрах квадратних квартирної площі; постійна має покривати втрати підприємця. Адже ціль інвесторів – створити конкурентоспроможне підприємство, яке самостійно могло б виплачувати кредит, який дається під гарантію міст.
Наступним кроком стане підготовка документації, розробка безпосередньо інвестиційної програми, вивчення сильних та слабких сторін міста, в кінцевому результаті буде зроблена інвестиційна оцінка міста, яка суттєво вплине на проект і на можливість отримання грандів, про що також йшлося на зустрічі. Адже банк має можливість допомогти проекту грантовою частиною безповоротної фінансової допомоги, а саме - на дослідження компанії та можливостей проекту, на підготовку документації, на моніторинг проекту, модернізації центральних теплових пунктів та закупівлю індивідуальних лічильників в житлових будинках. Ця сума може скласти 5 млн. євро.
Міський голова Микола Романюк зауважив, що Луцьк дуже зацікавлений в реалізації цього проекту. Політика міської ради направлена на модернізацію систем тепло- та водопостачання. Він запевнив, що усі фінансові гарантії будуть забезпечені.
На завершення порушили питання організації схожої зустрічі для розробки проекту реформування системи водопостачання та підтримки Луцького підприємства електротранспорту.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727)