1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міська рада звертається до лучан з проханням якнайшвидше погасити борги за теплопостачання

   Про це сьогодні йшлося під час оперативної наради у міського голови.

   З 20 травня HAK «Нафтогаз» припинили постачання газу на переважну більшість котелень ДКП «Луцьктепло» через наявну заборгованість підприємства за природний газ, використаний для подачі тепла та гарячої води в оселі лучан.

   В.о. директора ДКП “Луцьктепло” Артур Василевський повідомив, що станом на 25 травня 2015 року заборгованість ДКП «Луцьктепло» перед гарантованим постачальником природного газу склала 58,6 млн грн, в той же час заборгованість споживачів за надані підприємством послуги з постачання тепла та гарячої води на ту ж дату складає 63,7 млн грн, з них 40,8 млн грн — заборгованість населення.

   Тож основним критичним боржником, який має вирішальний негативний вплив на стан розрахунків підприємства за спожитий у процесі виробництва природний газ, є населення - 64,1% у загальній структурі заборгованості. Водночас переважна більшість лучан своєчасно та у повному обсязі сплачує вартість спожитих послуг.

   “Ситуація - складна у всій державі. Гаряча вода відключена й в інших містах України — Рівному, Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську. Те, що стосується населення, люди можуть реструктуризувати борг, оформити субсидію. Не платити — це - не вихід”, - наголосив міський голова Микола Романюк.

   За його словами, ситуація вирішується на державному рівні, ведуться перемовини з HAK «Нафтогаз». Водночас, чи не єдиним виходом є погашення заборгованості боржниками.

   “Є різні ситуації в людей. Деякі останню копійку віддадуть за оплату комунальних послуг, інші мають по дві квартири й не сплачують кошти. Просто так нам газ ніхто не дасть. За послуги потрібно сплачувати”, - зауважив міський голова.

   Артур Василевський навів приклади боржників. Так, мешканці квартири 76, що на вул.Конякіна12б заборгували 58,3 тис. грн - найбільша сума боргу. Наступні у порядку спадання: вул. Кравчука 34, кв.9 - 55,4 тис. грн, проспект Молоді 14, кв.67 - 46,4 тис.грн, пр. Соборності 32а, кв.121 - 43,8 тис. грн.

   Будинки-рекордсмени: вул. Станіславського, 50 - 299,5 тис. грн боргу, Черняховського, 1 - 276,9 тис. грн боргу, Потебні, 52а - 261,9 тис. грн, Гордіюк, 31 — 203,1 тис. грн.

   З такими боржниками підприємство здійснює роботу щодо скорочення заборгованості. На думку міського голови, у таких ситуаціях треба задіювати й правоохоронні органи.

   Для стимулювання найбільш сумлінних платників міська рада розглядає можливість першочергового встановлення приладів обліку спожитого тепла. Мова йде про стан заборгованості всього будинку, де рівень розрахунків є найвищим, а заборгованість — найменшою. “У міській раді є Програма, відповідно до якої встановлення такого лічильника відбувається у співфінансуванні з міською радою. Для ОСББ плата — 30% від суми, для мешканців — 40%, - розповів міський голова. - Міська рада готова сприяти встановленню лічильників обліку тепла”.

   Перший заступник міського голови Тарас Яковлев наголосив, що така пропозиція більш, ніж рентабельна. Адже різниця в оплаті за квадратний метр зменшиться з 9 до 5 грн. Орієнтовна вартість з квартири — 127 грн, хоча залежить від технологічних властивостей.

   “Ми будемо старатися роботи усе можливе, щоб найближчим часом у лучан була гаряча вода”, - резюмував Микола Романюк.

 



 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)