Міський голова Ігор Поліщук: “Дякую кожному, хто виділив частину своїх коштів для допомоги ЗСУ”
Сьогодні, 25 серпня, на розширеній оперативній нараді у Луцького міського голови було розглянуте питання про роботу Луцького центрального пункту допомоги Збройним Силам України, підрозділам територіальної оборони, внутрішньо переміщеним особам та містам, які потребують гуманітарної допомоги. Пункт розпочав діяльність з перших днів війни у приміщенні облмуздрамтеатру. Метою його створення було забезпечення товарами першої необхідності військових частин ЗСУ, загонів тероборони, а також громад, які зазнали найбільших руйнувань та окупації в ході війни.
Як повідомила координатор центрального пункту Олена Барська, за 6 місяців у пункт надійшло майже 1400 тонн гуманітарної допомоги та вантажів від населення, підприємств, організацій, а також з-за кордону. Опрацьовано 2000 звернень, видано понад 1200 тонн вантажів і допомог, про що складено 1670 актів видачі. Отримано майже 600 звернень від громад про надання допомоги, направлено допомогу майже в 50 військових частин і загонів тероборони. Зокрема, на фронт вирушили 8 автомобілів, придбаних за кошти працівників Луцької міської ради, комунальних установ, організацій, колективів територіальної громади.
Уже в перший день роботи пункту до Луцька почали прибувати вантажівки з-за кордону. Загалом за шість місяців війни до драмтеатру приїздили машини з Польщі, Німеччини, Італії, Литви, Латвії, Франції, Румунії, Норвегії, Австрії, Швейцарії, Англії, Португалії, Іспанії, Чехії та Словаччини. Допомагали не лише міста-партнери Луцька, а й невеликі громади. Зокрема, громада містечка Устришкі Долне у Польщі, що 4 рази надсилала гуманітарні вантажі, а також німецького міста Швайнфурт, що виступило з ініціативою стати партнером Луцька і передало гуманітарний вантаж та спецавтомобіль для рятувальників.
Потягом шести місяців у пункті отримали пів сотні звернень від військових частин і формувань. Деяким з них допомога надавалася неодноразово. Це військові частини, які дислокуються у Луцьку, Волинській і сусідніх областях, а також у Київській, Чернігівській, Сумській, Миколаївській, Харківській областях. Щотижня, а то і декілька разів на тиждень, центральний пункт допомоги відправляв вантажі 14-й ОМБР, військові якої і зараз перебувають на передовій у найгарячіших її ділянках. Передавалися найнеобхідніші для війни речі — форма, взуття, амуніція, бронежилети, розгрузки, засоби для спостереження і ведення бою, рації, вироби медичного призначення, засоби загальної та особистої гігієни, продукти харчування, повербенки, каремати, саперні лопатки, ліхтарики. А також генератори, бензопили та інші інструменти.
Луцький центральний пункт допомоги спільно з управлінням з надзвичайних ситуацій забезпечив усі укриття міста ковдрами, спальниками, свічками, сухпайками, ліхтариками, підготував і передав на зберігання медичні аптечки.
“Ми тісно співпрацювали з іншими пунктами допомоги, що функціонують у місті, передаючи їм необхідні речі, – повідомила Олена Барська. – Зокрема, Центр взаємопідтримки внутрішньо переміщених осіб при управлінні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що створений розпорядженням міського голови, за період роботи отримав понад 280 тонн одягу, взуття, іграшок, продуктів харчування, засобів гігієни, дитячого харчування, підгузків та інших засобів першої необхідності. За майже шість місяців роботи Центру отримали допомогу 17 675 внутрішньо переміщених осіб. Загалом Центром видано близько 153 тонни різної допомоги, в тому числі 22 000 продуктових наборів. У пункті допомоги внутрішньо переміщеним особам, що створений розпорядженням міського голови та функціонує у приміщенні Палацу учнівської молоді, допомогу отримали 12 356 вимушено переміщених осіб”.
Від 24 лютого зазначені пункти допомоги тісно співпрацювали зі старостинськими округами Луцької територіальної громади. Старости доставляли у Луцький центральний пункт допомоги гуманітарні вантажі для військовослужбовців, які формували жителі сіл, в інші пункти – одяг і продукти харчування. Крім цього, старостами округів організовано прийом і розміщення внутрішньо переміщених осіб, надання їм першої допомоги.
У роботі Луцького центрального пункту взяли участь майже 300 осіб. Частина з них — це працівники міської ради, решта – волонтери. Луцький міський голова Ігор Поліщук подякував усім за вже пророблену роботу, і ту, що продовжує проводитися в громаді. “Окрім того, хочу наголосити, що працівниками наших закладів освіти, культури, медицини, комунальних підприємств із власного заробітку було зібрано понад 8 млн гривень, за які придбано автомобілі, тепловізори, бронежилети, одяг, взуття, приціли і багато іншого, що потрібно нашим військовим. Дякую кожному, хто виділив частину своїх коштів для допомоги ЗСУ”, – зазначив Ігор Поліщук.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 727427)