Міський голова Ігор Поліщук вітає з Всеукраїнським днем бібліотек
Сьогодні, 30 вересня, — Всеукраїнський день бібліотек.
Це свято – ще одна нагода засвідчити свою повагу та висловити подяку бібліотечним працівникам Луцької територіальної громади за високопрофесійну працю, активну участь у впровадженні інноваційних процесів, надання якісних бібліотечних послуг мешканцям громади, створення умов для їх творчого, інтелектуального розвитку.
Приємно, що трансформуючись і адаптуючись до вимог сьогодення, бібліотеки поступово перетворюються в сучасні та дієві комунікаційні майданчики, своєрідні мультифункціональні простори, центри громадської активності.
Тож, шановні бібліотекарі, щиро зичу вам подальшої активної креативної професійної діяльності, реалізації нових оригінальних ідей в організації бібліотечного простору, співпраці та підтримки бібліотечних користувачів!
Міцного здоров’я вам, злагоди й добра, віри у майбутнє і наснаги для його творення!
З повагою
міський голова Ігор Поліщук
Довідково:
У Луцькій міській територіальній громаді діє 25 публічних бібліотек - 12 міських, 13 сільських та селищних, об’єднаних у комунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система». У бібліотечних закладах працює 78 фахівців. Цьогоріч в рамках реалізації «Програми розвитку культури міста Луцька на 2018-2021 роки» :
- поновлено роботу бібліотеки - філії в селі Забороль; для облаштування бібліотечного простору придбано меблі та обладнання на суму 24.0 тис.грн.
- розширено перелік послуг сільських бібліотек, під’єднано до мережі Інтернет бібліотеки-філії сіл Кульчин, Липляни, Озерце (4,2 тис. грн);
- придбано 2956 примірників книг на суму 349, 7 тис.грн та комп’ютерної техніки на суму 198, 6 тис. грн),
- започатковано функціонування зведеного електронного каталогу централізованої бібліотечної системи, який доступний для користувачів на сайті: https://lmcbs.lutsk.ua/elektronnyi-kataloh/; систематизовано бібліотечні фонди в програмі «УФД/Бібліотека»; здійснюється наповнення електронного каталогу та проведення штрих кодування документів;
- оновлено та осучаснено матеріально-технічну базу бібліотечних закладів, зокрема: придбано нові сучасні стелажі, бібліотечні меблі, обладнання для абонементу центральної бібліотеки для дорослих та філій № 4, 5, 10, сіл Дачне, Жидичин, Кульчин на суму 88, 9 тис. грн;
Протягом 2021 року бібліотеки активно долучилися до проєкту Мінцифри «Дія. Цифрова освіта» - 14 бібліотек стали хабами цифрової грамотності. Працівники бібліотек освоюють нові навики, 14 працівників отримали сертифікати тренерів з цифрової грамотності. Надаються додаткові платні послуги, станом на 1 вересня таких послуг надано на суму 35,3 тис. грн. Для популяризації послуг здійснюється рекламно-інформаційна діяльність: ведуться та поповнюються новою інформацією сайт, блоги, сторінки бібліотек у соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм.
Реалізовано ряд проєктів по залученню позабюджетного фінансування, спрямованих на актуалізацію діяльності книгозбірень та покращення бібліотечного обслуговування. Впродовж поточного року додатково залучено 50.0 тис.грн грантових, позабюджетних коштів на розвиток бібліотек (бібліотеки – філії №№ 6, 9, с. Княгининок, центральна бібліотека для дітей).
Реалізовано низку літературно-мистецьких, культурно-просвітницьких проєктів, заходів, програм до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, 30-річчя Незалежності України, серед яких:
- літературно-просвітницький онлайн-проєкт #НародженаУкраїною, приурочений 150-й річниці від дня народження Лесі Українки, де постать Лесі Українки представлена в новому аспекті. Створено 16 онлайн-продуктів, які переглянули понад 10 тисяч користувачів. До 30-ї річниці Незалежності України підготовлено цикл он-лайн презентацій «Крок за кроком – 30 кроків» (понад 8 тисяч користувачів). Проведено бібліопікнік «Луцьк читає».
- конкурс читців в онлайн/офлайн форматі «Горить зоря її поезії над краєм», серед учасників якого - користувачі бібліотек Луцької громади та міст Одеса, Павлоград, смт Десна Вінницької області (партнери проєкту Ради Європи «Інтеркультурні міста»).
В арсеналі бібліотечних практик успішним є фестиваль лялькових гуртків «Мій маленький театр», реалізовується бібліотечна програма «Бібліотека – територія дитинства», яка діє впродовж трьох літніх місяців для юних користувачів бібліотек.
Організовано цикл заходів «БібліоFEST - 2021» під девізом УБА «Бібліотека – твоя точка опори», загальноміські вуличні акції на Театральному майдані міста Луцька та парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.
На базі бібліоки-студії «ДіМ» відкрито блогер-студію «Медіа – cases».
Бюджет КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система» 2021 року 16 000 000 грн.