1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міжнародна конференція “Харків: розвиток та інвестиції”

Міжнародна конференція “Харків: розвиток та інвестиції”

6 жовтня 2021 року у Харкові відбулась Міжнародна конференція “Харків: розвиток та інвестиції”. Метою конференції було створення платформи співпраці державних та місцевих органів влади з міжнародними партнерами та представниками бізнесу для реалізації спільних проєктів для покращення інфраструктури міст та успішного розвитку України.
Теми, які розглядались на конференції: 
- Економіка після пандемії: перспективи для України
- Інвестиційні можливості розвитку регіонів.
- Інвестиційні можливості розвитку регіонів.
- Державно-приватне партнерство: досвід та плани інвесторів.
- Фінансування розвитку муніципалітетів.
- Цифрова трансформація для міст.
Під час конференції можна було ознайомитись з думкою експертів щодо впливу пандемії COVID-19 на глобальну економіку і які шляхи пропонуються для пошуку оптимальних рішень для його подолання. Багато уваги приділялось інвестиційним можливостям регіонів. Інвестори, які вже працюють в Україні, поділились своїми враженнями від роботи і, які труднощі можуть виникати із-за недосконалостей законодавства, що ще є в нашій країні. Але зміни, що вже відбулись в законодавстві, а також озвучені представниками міністерства інфраструктури України майбутні зміни щодо покращення інвестиційного клімату в нашій країні, дають чіткий посил щодо намірів надати гарантії інвесторам, які захочуть інвестувати в нашу країну.

 

Також  робився акцент на розгортання виробництв із залученням іноземних інвестицій саме на території України, що дасть можливість створювати нові робочі місця та сприяти розвитку економіки України. Цьому сприяє і нещодавно прийняті Верховною Радою зміни до закону про індустріальні парки, які передбачають збільшення державної підтримки на їх облаштування. 

 

Приділялась увага і державно-приватному партнерству, яке є важливою складовою зростання обсягу залучених інвестицій. На конференції озвучувались зміни у законодавстві, які мають привести у відповідність діюче законодавство в сфері державно-приватного партнерства до міжнародних стандартів.

На конференції пропонувались методи фінансування муніципалітетів, що включають співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, які пропонують низку програм пільгового кредитування, які саме направлені на розвиток муніципальної інфраструктури і можуть бути скеровані на сектори та регіони, яким найважче залучити фінансування з альтернативних джерел.
Місто Луцьк було представлено в панелі “Цифрова трансформація для міст.” Заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальник відділу інформаційних технологій Луцької міської ради Наталія Хмель представила досвід Луцька щодо впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті та розвиток розумної транспортної інфраструктури.

 

Управління інформаційно-комунікаційних технологій