Міжнародний день відкритих даних: Open Data Day 2024: Unity for Progress
День відкритих даних - це щорічна подія, спрямована на підвищення обізнаності та використання відкритих даних. Зазвичай його відзначають по всьому світу, проводячи заходи в різних містах.
7 березня 2024 року в місті Києві відбувся захід “День відкритих даних 2024: Єдність заради прогресу”. Мета цьогорічного заходу — підкреслити важливість розвитку сфери відкритих даних в Україні під час війни та у післявоєнний період, посилити комунікацію всередині спільноти, показати значний вплив проєктів у сфері відкритих даних на розвиток різних сфер діяльності в Україні.
Відкриті дані — це основа прозорої держави, тому розвиток цієї сфери важливий для успішного розвитку країни. Для досягнення значних результатів та закріплення на провідних позиціях в міжнародних рейтингах була презентована візія розвитку напряму відкритих даних. Візія розроблена на найближчі роки та вміщує пʼять стратегічних напрямів: реалізація національної політики відкритих даних; робота над безпекою відкритих даних під час воєнного стану; модернізація національного та місцевих порталів; підвищення якості та доступності даних; навички роботи з відкритими даними.
Україна — єдина країна у світі, яка розвиває відкриті дані в умовах війни. Навіть в цих умовах на основі open data створюються інноваційні продукти та корисні сервіси, які щодня спрощують наше життя. Це, зокрема послуги для переселенців, сервіси для безпеки громадян.
Продовжується робота щодо адаптації українських законів до європейських, буде оновлено функціонал національного порталу відкритих даних, запроваджено освітні програми сфери відкритих даних. Було розглянуто питання доступу до ключових реєстрів, та роль відкритих даних для швидкого, ефективного та прозорого процесу відбудови України.
На форумі було обговорено проблемні питання безпеки відкриття наборів даних, а саме як знаходити баланс між безпекою та прозорістю під час дії воєнного стану. Розглянуто кейси успішної роботи з відкритими даними на рівні громад та центральних органів виконавчої влади, як відбувається цифрова трансформація громад через відкриті дані, обговорено цінність відкритих даних для дата-журналістики.
Від Луцької міської ради участь у форумі взяла заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальник відділу інформаційних технологій Наталія Хмель.
Захід організовано Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні й послугах / TAPAS». Партнер заходу — Фонд Східна Європа.