1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міжнародний літературно-мистецький фестиваль “Лісова пісня” урочисто відкрито

Міжнародний літературно-мистецький  фестиваль “Лісова пісня” урочисто відкрито

Сьогодні на Театральному майдані міста Луцька поблизу пам’ятника Лесі Українці відбулося урочисте відкриття ХVІІІ Міжнародного літературно- мистецького фестивалю “Лісова пісня”. Учасниками фестивалю, який гостинно приймає Волинський край, стали відомі письменники з різних куточків України, а також з Білорусі, Польщі, Болгарії, Чехії, Грузії та волинські літератори.

 
 
 

Фестиваль «Лісова пісня» відбувається на Волині з 2001 року. Захід започаткований з ініціативи Волинської обласної організації НСПУ з метою привернути увагу до місць, де бувала Леся Українка та які надихали на написання безсмертної «Лісової пісні».Його організаторами є Волинська організація Національної спілки письменників України за підтримки департаменту культури Луцької міської ради, Волинського обласного науково-методичного центру культури.

 

В урочистому відкритті мистецького дійства взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники обласної влади, а також експерти Ради Європи з питань інтеркультурної політики - Ксенія Рубікондо та Робін Вілсон.

 
 
 

“Ми розпочинаємо неймовірно гарний, важливий, чудовий фестиваль, який пов’язаний із творчістю великої поетеси , нашої землячки Лесі Українки. Це можливість ще раз заглибитись у її твори, у її вміння передавати думки та істини, які є актуальними і для сьогодення. Леся Українка - це символ нашого краю, справжній волинський геній, який надихає багатьох молодих митців творити. Сподіваюсь, цей допоможе нам відкрити нові сторони творчості цієї чудової поетеси, а також дасть можливість новим письменникам та поетам проявити себе та стати частиною культурно-мистецького середовища. Усім вам бажаю натхнення, творчих здобутків, гарного перебування у Луцьку”, - зазначив у вітальному слові Григорій Пустовіт.

 
 

Ксенія Рубікондо додала, що творчість та життєвий шлях Лесі Українки є дуже визначними. “Вона формувала українську ідентичність у співпраці з іншими народами, несла цю ідею крізь роки. Дякую, що несете літературну спадщину поетеси для української молоді”, - сказала вона.

 
 
 

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять письменників, які стояли у витоків організації фестивалю- Василя Гея та Олега Потурая, а також усіх захисників України.

Традиційно на захід запрошують митців із тих країн, де бувала Леся Українка у різні періоди свого життя. Цьогоріч учасником дійства погодився стати грузинський поет Раулі Власідзе, який свого часу був одним із засновників фестивалю на честь Лесі Українки в місті Сурамі. Саме у цьому грузинському місті є музей Лесі Українки.

 
 

Сьогодні в рамках фестивалю відбудуться зустрічі письменників з учнями, студентами, викладачами, слухачами і читачами в навчальних закладах, бібліотеках міста Луцька, а також творчий вечір «Слово – то мудрості промінь» у Волинському академічному обласному театрі ляльок. 7 вересня у селі Нечимне Ковельського району проведуть літературні читання просто неба.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)