1. Головна
  2. Оперативна інформація

На комісії заслухали представників підприємств, що боргують заробітну плату працівникам

На комісії заслухали представників підприємств, що боргують заробітну плату працівникам

       Сьогодні відбулося спільне засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста під головуванням першого заступника міського голови Григорія Недопада. 

       Члени комісії розглянули питання про стан своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах міста. Начальник відділу праці департаменту економічної політики Інна Савчук у своєму виступі акцентувала, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.06.2017 сума заборгованості із виплати заробітної плати на 8-ми економічно активних підприємствах міста становила 4 612,1 тис. грн. У порівнянні з попереднім місяцем значно зросла сума невиплаченої своєчасно заробітної плати (станом на 01.05.2017 вона складала 2 689,6 тис. грн), збільшилась і кількість підприємств-боржників (на 01.05.2017 їх налічувалось 5). Станом на 01.06.2017 порушили строки виплати заробітної плати на Луцькому підприємстві електротранспорту (1065,0 тис. грн), ДП «Волинський облавтодор» (98,4 тис. грн), Філії «Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» (247,8 тис. грн) та КП «Парки та сквери м. Луцька» (161,9 тис. грн). Решта підприємств, на яких вже існувала заборгованість із оплати праці, дещо збільшили суму боргу. В цей же час, вдалося ліквідувати заборгованість у Волинській філії ДП Міністерства внутрішніх справ України «Інформ – Ресурси» (7,1 тис. грн) та частково погасити її у ЖКП № 2 ( відбулось зменшення суми боргу на 24,8 тис. грн).

       За оперативними даними, на 22.06.2017 заборгованість із виплати заробітної плати ліквідовано на Луцькому підприємстві електротранспорту, у житлово-комунальному підприємстві № 2, Філії «Луцька дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Волинський облавтодор» та у ДП «Волинський облавтодор». Суттєво зменшилась сума боргу із оплати праці у ПАТ «Електротермометрія» (1519,0 тис. грн проти 2239,6 тис. грн), житлово-комунальному підприємстві № 11 (40,0 тис. грн проти 115,8 тис. грн) та у Волинському військовому лісгоспі ДП «Львівський військовий лісокомбінат» (342,2 тис. грн. проти 618,2 тис. грн). У КП «Парки та сквери м. Луцька» відбулось незначне зменшення суми заборгованості з виплати заробітної плати: 157,9 тис. грн проти 161,9 тис. грн.

       Незмінною протягом тривалого періоду часу залишається сума заборгованості з виплати заробітної плати у економічно неактивній Волинській філії ПАТ «Українська страхова компанія «Гарант Авто» (59,9 тис. грн.). Будь-які рішення щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати вповноважений приймати тимчасовий адміністратор ПАТ «Українська страхова компанія «ГАРАНТ-АВТО», призначений розпорядженням Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері ринків фінансових послуг. Департаментом економічної політики Луцької міської ради неодноразово направлялись звернення до тимчасового адміністратора ПАТ «Українська страхова компанія «Гарант Авто» щодо вжиття заходів для погашення заборгованості з виплати заробітної плати колишнім працівникам Волинської філії.

       З метою встановлення причин існування заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста й з’ясування усіх можливих шляхів виходу з ситуації на сьогоднішнє засідання було заслухано керівників підприємств-боржників.

       Ще члени комісії розглянули питання про рівень оплати праці найманих працівників міста.

       За результатами І кварталу 2017 року середня заробітна плата по місту становила 5339 грн проти 3556 грн за відповідний період минулого року. Такий рівень середньої заробітної плати лучан у 1,7 разів перевищує розмір законодавчо визначеної мінімальної заробітної плати та більш ніж утричі перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

       З метою встановлення існуючої ситуації департаментом економічної політики міської ради здійснюється щомісячний моніторинг рівня середньої заробітної плати на підприємствах міста, за даними якого встановлено, що у травні місяці 2017 року у 35-ти підприємств міста, відповідно до наданої статистичної звітності, нарахована заробітна плата склалась менше гарантованої державою мінімальної заробітної плати (3200 грн.). В порівнянні з початком року кількість таких підприємств суттєво зменшилась – у січні 2017 року їх налічувалось 56. Водночас, 15 суб’єктів господарювання міста з початку року щомісяця перебувають у переліку підприємств із рівнем оплати праці нижче гарантованої державою мінімальної заробітної плати.

       Для вжиття заходів щодо підвищення рівня оплати праці найманих працівників у січні та травні місяці 2017 року департаментом економічної політики міської ради було направлено листи до керівників підприємств, у яких рівень середньої заробітної плати склався нижче визначеного законодавством розміру мінімальної заробітної плати. На сьогоднішнє засідання робочої групи було запрошено керівників таких підприємств для встановлення причин проблемної ситуації та спільного пошуку шляхів виходу з неї.

       Григорій Недопад, звертаючись до роботодавців, акцентував, що хороша заробітна плата це й податок на доходи фізичних осіб, тобто надходження до міського бюджету. А ці кошти потрібні на ремонти доріг, прибудинкових територій, освітлення вулиць, покращення благоустрою, інші потреби громади.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727, 720665)