На найближчу сесію міської ради буде внесено проекти рішень щодо підтримки мобілізованих, демобілізованих військовослужбовців та добровольців
Заступник міського голови Сергій Григоренко під час оперативної наради наголосив, що за дорученням міського голови Миколи Романюка на найближчу сесію міської ради буде внесено два проекти рішень щодо підтримки мобілізованих, демобілізованих військовослужбовців та добровольців.
Так, за його словами, напрацьовано проект рішення, який передбачає внесення змін до Комплексної програма підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, який буде винесено на розгляд найближчої сесії міської ради, що відбудеться у листопаді. Раніше, зважаючи на кілька хвиль мобілізованих, Програма була скерована на цю категорію. Адже потребували підтримки не тільки люди, яких вирвано з цивільного життя, а й їхні родини.
За словами Сергія Григоренка, у 2016 році акцент було зміщено на демобілізованих. У 2017 році буде близько тисячі мобілізованих, які потребують психологічної допомоги, оздоровлення, консультування. Звичайно, й надалі будуть підтримуватися сім’ї загиблих, зниклих безвісті, разом з тим буде зроблено акцент на демобілізованих.
Серед основних заходів Програмою передбачено створення у департаменті соціальної політики окремого підрозділу (чотири спеціалісти, два юристи), який займатиметься проблемами демобілізованих військовослужбовців та окремий підрозділ із трьох лікарів у комунальному закладі “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги”. Сто учасників бойових дій із Луцька зможуть оздоровитися за кошти міського бюджету у 2017 році. Передбачена низка інших заходів, у тому числі, виготовлення путівника. Програма напрацьована у співпраці зі спілками АТО міста Луцька.
Заступник міського голови Сергій Григоренко зазначив, що проект рішення “Про визнання бійців-добровольців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення” напрацьований у тісній співпраці з воїнами-добровольцями.
За його словами, це питання не вирішується на державному рівні, тож рішення міської ради сприятиме вирішенню проблем добровольців у місті Луцьку.
Сергій Григоренко акцентував, що чимало добровольців з певних причин не можуть легалізуватися, увійти до офіційного збройного формування. Проте, хлопці воювали, захищали цілісність України. “Ми у місті Луцьку хочемо рішенням сесії визнати осіб з числа жителів міста Луцька, які перебували чи перебувають у складі добровольчих батальйонів, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому, бійці яких не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення”, - сказав заступник міського голови. Проект рішення також передбачає звернення до Президента України, Верховної Ради України та голови Волинської обласної ради щодо внесення змін до чинного законодавства в частині визнання учасниками бойових дій бійців добровольчих формувань на державному та обласному рівнях.
Сергій Григоренко наголосив, що таким чином буде поширено на добровольців дію міських Програм. Зокрема, вони можуть взяти участь у житловій Програмі, яка передбачає співфінансування 50 /50. На них буде поширюватися і Комплексна програма підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)