На оперативній нараді обговорили питання боротьби з неприємним запахом та роботу “Луцькспецкомунтранс”
Сьогодні під час оперативної наради обговорили нагальні для міста питання, серед яких: звернення громадян, що надійшли в групу оперативного реагування “15-80” та інтерактивну платформу “Відкрите місто”, поширення неприємного запаху в місті.
Нараду розпочали із представлення нових керівників виконавчих органів міської ради: начальника управління транспорту та зв'язку Володимира Степанова, начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ярослава Троця.
Відтак, під час звіту директора департаменту “Центр надання адміністравтивних послуг у місті Луцьку” зазначено, що за період з 8 по 22 липня 2018 року на адресу міської ради надійшло 979 телефонних звернення, з яких 254 — інформаційно-консультативного характеру. 22 дзвінка стосувались роботи КП “Луцькводоканал”, 115 — житлово-комунальної сфери міста, 18 — ДКП “Луцьктепло”, 229 звернень стосувались відсутності електроенергії в житлових будинках, 17 — зовнішнього освітлення вулиць. Окремо посадовці відзначили 30 повідомлень щодо невчасного вивозу твердих побутових відходів, пластикової тари та прибирання біля контейнерів ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”. Продовжуються нарікання на недотримання графіків вивозу сміття, за що секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зробив зауваження керівнику підприємства.
Злободенною темою обговорення також став факт порушення зливу нечистот та виникнення неприємного запаху в місті.
Повідомлялося, що з метою визначення причин забруднення атмосферного повітря розпорядженням міського голови від 25.04.2018 №183 було створено робочу групу, до якої увійшли працівники виконавчих органів міської ради, керівники комунальних підприємств, спеціалісти Державної екологічної інспекції у Волинській області, управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА, Держспоживслужби, Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України, Державного агентства водних ресурсів у Волинській області, Луцького відділу поліції, голова ГО “Автомайдан Волинь”.
Робочою групою проведено відповідну роботу і встановлено, що причин виникнення декілька:
підключення зливової каналізації від прибудинкових територій багатоквартирних будинків до фекальної каналізації;
злив відходів виробництва ТзОВ “Біопаливо-енергетична компанія” - мелясної барди на поля фільтрації ПрАТ “Гнідавський цукровий завод”;
злив нечистот в дощову каналізацію з подальшим їх потраплянням в р. Сапалаївка, підключення фекальних каналізацій приватних домоволодінь до зливових, самовільні зливи нечистот з асенізаційних автомашин в каналізаційну мережу поза спеціально відведеного для цього місця.
На сьогодні проводяться систематичні обстеження мереж водовідвенення, переговори із забудовником на вул. Арцеулова, направлено лист до Державної екологічної інспекції у Волинській області з прохання провести перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТзОВ “Біопаливно-енергетична компанія” щодо поводження з відходами мелясної барди, розроблено та запропоновано безпечний для довкілля препарат на основі концентрату гіпохлориту натрію марки “Е” для дезінфекції стічних вод та нейтралізації запахів.
“Ми сьогодні часто розказуємо, що влада погана. Проте всі інші — молодці. Будинки будують, зливову каналізацію під'єднали до фекальної — і ніхто не знає, чому у місті смердить. У що перетворилась Сапалаївка? Зливають нечистоти ж ті, хто проживає по берегах річки. Хочу звернутись і до керівництва Луцькводоканалу. Як так виходить, що ви звітуєте про одну кількість зливу нечистот на вулиці Мамсурова, а журналістські дослідження говорять про іншу?”, - прокоментував ситуацію Григорій Пустовіт.
Лучан і надалі інформуватимуть про боротьбу із забрудненням атмосферного повітря.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)